[Zlecę] Sensor O2 ESP oparty o WINSEN ZE03 - czy jest ktoś w stanie odpłatnie pomóc?

Cześć,
Mam dwie lewe ręce jeżeli chodzi o lutowanie, programowanie ukladów etc. Sama konfiguracja w HA nie stanowi dla mnie kłopotu, ale może na forum znajdzie się ktoś, kto byłby w stanie dla mnie odpłatnie wykonać taki moduł?

Wykonanie urządzenia stricte pod HA - czujnik poziomu tlenu oparty o WINSEN ZE03 + ESP32 (lub inne)?

///mod edit: link do sklepu wymoderowano

W teorii - spięcie tego z esp. jakby była opcja wydrukowania pod to jakiejś obudowy to w ogóle TOP.

Temat na tą chwilę jednostkowy, ale z uwagi na specyfikę tego sensora w wykorzystaniu przez sportowców - jest w tym pewien potencjał.

Z góry dziękuję za odzew i wsparcie

Nie bardzo kumam - mówisz o czujniku tlenu

ale linkujesz do czujnika siarkowodoru…

To słabo, bo ktoś musi napisać sterownik dla tego czujnika, a potem to może i będzie z górki.

Nie bardzo kumam co miałaby do tego konfiguracja HA…

PS ktoś mi podpowiada, że ten czujnik nie ma zastosowania dla żadnych sportowców.

PPS Jaki budżet?

Ten sensor występuje w kilku wersjach. Tutaj chodzi o ZE03-O2. Jeżeli uważasz, że jest jakiś lepszy/bardziej dokładny sensor to jestem otwarty. Ten jest stosowany w topowych komorach hiperbarycznych (co oczywiście nie oznacza, że ten czujnik jest najlepszy - może jest optymalny kosztowo…).

Co do konfiguracji HA - nieistotne, ale dokładnie jak piszesz - chodzi mi o kogoś kto napisze sterownik do tego czujnika i wystawi jego parametry (regularnie raportowane) np. przez MQTT.

Budżet jest do ustalenia. napisz proszę w PW co proponujesz i działajmy.

Ja tu tylko sprzątam, więc uściśliłem to co zacząłeś, ale absolutnie się nie podejmę tego projektu. A wstępna propozycja budżetu mogłaby kogokolwiek zachęcić do ruszenia tematu (lub wręcz odwrotnie, ale wiadomo - studenci czy mocno wkręceni w temat hobbyści mają zwykle inne oczekiwania), bez tego to wołanie na puszczy (hint: spotkałem się już z pomysłami budżetu na podobne projekty w okolicach 100-1000zł :smiley: więc nie sądzę, że przy takiej kwocie ktokolwiek kiwnie palcem).

2 polubienia

Szukałeś może gotowego rozwiązania?
Tak na szybko znalazłem to:

Opis działania i użytych komponentów:

Cześć,
Przyznam szczerze, że nie szukałem - chciałem po prostu “usmartowić” urządzenie wybierając ten sam sensor który jest używany w wersji analogowej.
Z tego co widzę - rozwiązanie w oparciu o EZO Sensor O2 i tasmotę może rozwiązać mój problem. Rozumiem, że największym przeciwskazaniem do działania z sensorem Winsen jest fakt, że działa on w napięciach analogowych?

Tak czy inaczej - sensor EZO O2 musiałby zostać zestawiony z ESP, aby mógł się komunikować z HA. Czy mamy na forum kogoś kto chciałby podjąć się stworzenia obudowy dla sensora i ESP oraz złożeniem tego w całość?