[Zlecę] Sterownik off-grid

Witam. Szukam kogoś kto wykona sterownik pod zamówienie.
Potrzebuje sterownika do pomiaru napięcia akumultaora, z zakresem do 30V (pomiar napięcia w ina226). Do tego wyprowadzenia na czujnik temperatury ds18b20 oraz wejście na rs485 do modułu PZEM-017. Całość mogła by posiadać ekran OLED do wyświetlania informacji.
Oprogramowanie to tasmota (wszystko obsługuje) . Obudowa może być gotowiec np. Kradex Z110J 105x90x65mm.
Oczywiście na dole listwa zaciskowa. Zasilacz może być zewnętrzny na wtyk DC. 12V. Moduł ma służyć do monitorowania napięcia Aku oraz pomiaru napięcia i prądu z paneli przez pzem-017 który będzie podłączony tylko do rs485 i zasilanie.

Całość trzeba złożyć przetestować i wysłać :slightly_smiling_face: pomogę w rozpropagowaniu dzieła umieszczając posty chwalebne.
Oczywiście wykonanie sterownika odpłatne. :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Zastanawiałeś się w ogóle czy tasmota pociągnie takie kombo jak sobie wymyśliłeś? Próbowałeś chociaż wybrać wersję firmware, które ma naraz wszystkie funkcje, które chcesz wykorzystać?

PS jaki masz budżet na to zlecenie? (to chyba podstawowa informacją jaką musisz zamieścić)

1 polubienie

Szukałem informacji i tasmota napewno obsługuje pzem017 i ina226.
Więc powinna dać radę obsłużyć.
Pzem-017 juz mam.
Myślę że budżet to maks 250PLN.
Około 100PLN będą kosztowały części więc sądzę że to uczciwa cena. :slightly_smiling_face:
Choć rozważę każdą propozycję. :slightly_smiling_face:

Myślę, że spokojnie nie jedna osoba dała by radę zrobić taki “sterownik”. Ale perspektywa zarobienia 140 PLN za parę godzin pracy technika, bez gwarancji satysfakcji zleceniodawcy, skutecznie czyni twoją ofertę nierynkową. Do tego wymóg użycia Tasmota, tylko to pogłębia.
Twoja nazwa urządzenia jest myląca, bo nie piszesz nic jakim procesem ma to sterować? Jakie prądy mają płynąć przez te urządzenie? Mnie najbardziej intryguje, dlaczego nie kupisz gotowego urządzenia, jakich jest wiele na rynku? Każda instalacja off-grid ma podstawowe elementy składowe. Do nich najczęściej należy sterownik ładowania akumulatorów np MPPT. Często, te trochę bardziej zaawansowane, mają wyświetlacz i czasem komunikację po MODBUS. Więc po co kombinować z ulepem, nie rozumiem tego.

1 polubienie

Użycie Tasmoty na nic nie wpływa, budowałem bardziej złożone urządzenia na bazie tego firmware, ale fakt budżet nie pozwala na realizację. Samo zaprojektowanie i zamówienie PCB, potem kompilacja firmware, żeby w polskiej wersji językowej działał wyświetlacz i wszystkie wskazania, do tego testy na stole, dopasowanie i montaż wyświetlacza w obudowie ,to nie parę godzin. Myślę, że zostaje albo zakup gotowca, albo montaż we własnym zakresie.

1 polubienie

Moim zdaniem wpływa, bo osób znających ten firmware jest ograniczona ilość na rynku techników. Z pewnością kilkukrotnie mniejsza niż cały ogół innych podobnych rozwiązań do Tasmota.