Zliczanie czasu oglądania danego kanału TV

Cześć , to mój pierwszy post (nowy) tutaj na forum , więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile:
Mam sensor który w moim TV wyświetla mi historię oglądania TV tzn. jakie było źródło np " Live TV" , Netflix itd
oraz jeśli jest to Live TV to jaki dokładnie kanał np TVN HD , TVP 1 itd


tak to wygląda w configuration.yaml i tak to wygląda na wykresie HISTORY
jako że profesjonalistą nie jestem to już jestem MEGA zadowolony że doszedłem do tego punktu, ale dwoje się i troje żeby teraz osiągnąć finał zamysłu czyli :
chciałbym żeby było to gdzieś sumowane
np. ustawiam sobie w jakims filtrze od 10.04 - 15.04 i mi pokazuje że TVN był oglądany tyle i tyle , TVP 1 tyle i tyle
no i wiadomo analogicznie ile czasu LIVE TV / Netflix itd
Ktoś jest w stanie pomóc ? :slight_smile:

Nie robiłem jeszcze czegoś takiego, ale powinno się to dać zrobić przy pomocy history stats:

To znaczy musiałbyś zrobić osobny sensor dla każdego programu, który chcesz śledzić, dać mu typ “time” i okres jaki chcesz. Nie jestem pewien, jak to najlepiej zrobić, żeby mieć dynamiczne okresy, zastanów się, czy to jest Ci potrzebne, może wystarczy po prostu mu tam dać okres tygodnia do teraz. Ewentualnie dać od 0 do now i potem to się starać jakoś przefiltrować np. w jakiejś karcie wykresu (licząc change, zmianę).

Jedna istotna uwaga, z tego co wiem ten history stats liczy tylko na krótkich statystykach, więc standardowo ostatnie 10-11 dni. Tak przynajmniej gdzieś czytałem, w dokumentacji nie jest to dla mnie jasne.

Ale, jak wspomniałem na początku, nie używałem tego (jeszcze), piszę to tylko rzucając pomysł, dlatego że nikt tu jeszcze nic nie napisał, a temat wydaje mi się ciekawy.

1 polubienie

Generalnie temat zacząłem i zamierzony efekt osiągnąłem, to podzielę się z Wami, może komuś się przyda.
image
Widzimy tutaj Obecne źródło wybrane na TV oraz kanał jeśli jest to “LIVE TV”
image

Tutaj widzimy to na wykresie historycznym.

image

Tak prezentuje się rozpiska czasowa oglądanych źródeł.

Ranking kanałów TV oraz i jedno i drugie wrzucone w wykresy :

:slight_smile:
Wiadomo że w GRAFANIE można dopieścić i wgl wprowadzić cuda no ale już coś mam metodą prób i błędów doszedłem do w miare zadowalającego efektu :slight_smile:

Jak się chcesz z kimś podzielić to nie obrazkami tylko wklejeniem kodu i dokładnym jego opisaniu.

2 polubienia