Zmiana dostawcy Internetu MQTT i licznik MEW-01 zmiana sieci

Dzień dobry ,Posiadam HA który pobiera sobie l z Mew-01 lokalnie po MQTT . Wszystko mam fajnie po konfigurowane i nie chciałbym bardzo namieszać ,dlatego prosił bym was o poradę ponieważ zmieniłem dostawce internetu z radiowego na swiatłowód i chciałbym teraz zmienić siec wifi w Mew -01 a dawno już nie robiłem nic w samym MEW-01 i pozapominałem . Czy do mew-01 dostanę się w ten sposób
-podpinam stary router
-podchodzę do mew 01 wciskam przycisk
-kiedy wpuści mnie do konfiguracji
czy będę mógł zmienić sama nazwę sieci WIFI bez tracenia danych dzięki którym się łączy .Z góry dziękuje za wyrozumiałość i podpowiedź jak zmienić w mew 01 nazwę sieci bez usunięcia aktualnej konfiguracji

Nie jest Tobie potrzebny “stary” router. W “nowym” routerze jeśli masz ustawioną inną nazwę sieci jak w starym to oczywiście MEW się nie podłączy bo jej nie zna. Będzie starał się nawiązać połączenie ze znaną sobie nazwą sieci. Wciskasz przycisk “config” aż dioda statusu zacznie migać szybko, odszukujesz rozgłaszaną sieć przez MEW, łączysz się z siecią, wchodzisz w przeglądarkę wpisujesz 192.168.4.1 ijesteś w menu konfiguracyjnym gdzie zmieniasz dane dotyczące Twojej nowej sici Wifi, wciskasz “SAVE” po otrzymaniu komunikatu, że dane zapisano wciszasz na krótko “config” i MEW łaczy się z Twoją nową siecią.

A nie prościej w nowym routerze ustawić nazwę sieci (SSID) i hasło takie jak miałeś w starym routerze?

1 polubienie

Pewnie jeszcze trzeba by ustawić cały LAN tak jak w starej instalacji, by IP się zgadzały.

Tak by było najprościej ale w tym chorym T-mobile jest router który ma bardzo ograniczona konfigurację brak ustawienia za pomocą przeglądarki tylko aplikacji na telefon i to z ograniczeniami .Napisałem o Login i Hasło może uda się mój router ustawić po PPPOE bo obsługuje vlan

Światłowód w T-mobile to raczej nic nie zdziałasz, najprościej połączyć routery kaskadowo, w tym od T-mobile wyłączyć WIFI i do jego LAN podłączyć WAN własnego routera (być może ten stary się do czegoś przyda napisz co masz to się pomyśli).

Jeśli mnie pamięć nie myli to fabryczne ustawienia LAN w routerze T-mobile to 192.168.1.0/24 (ale nie mam dostępu do takiego sprzętu to nie podpowiem więcej)
więc jeśli poprzednio też miałeś taką sieć to przy kaskadowym połączeniu będą problemy.