Zmiana formatu obrazu z rejestratora XVR

Ostatnio udało mi się wyświetlić w karcie Obraz (glance) feed rtsp z moich kamerek analogowych podłączonych przez tani rejestrator XVR marki Gise. Stream rtsp leci poprzez integrację generic camera. Problem w tym, że te kamery wyświetlają obraz w formacie 4:3 i tak są wyświetlane w programie iVMS320. Natomiast stream rtsp ma tag formatu 16:9 i w VLC czy na HomeAssistant obraz jest sztucznie rozciągnięty z 4:3 do 16:9, niestety w rejestratorze nie ma nigdzie opcji zmiany tego, próbowałem już praktycznie każdego dostępnego ustawienia.

W VLC można łatwo zmienić wyświetlany format obrazu i teraz pytanie czy istnieje taka możliwość w HomeAssistant? Dopiero zaczynam przygodę z HA, ale trochę poszukałem na polskich i zagranicznych forach i nigdzie nie znalazłem podobnego problemu a tym bardziej jego rozwiązania.

1 polubienie

Nigdy tego nie używałem, ale jest jakiś gotowiec (niestety nie wygląda na taki którym można by poprawić aspect ratio)

Niestety camera proxy działa tylko z MJPEG a ja mam stream w rtsp.

a nie wystarczy zmienić proporcje w interfejsie?


Niestety to tylko zmienia proporcje okna a nie samego streamu (zresztą to pierwsza rzecz jaką spróbowałem :wink: )

Edycja:
Problem rozwiązałem (no połowicznie): drugi stream z rejestratora (o mniejszej rozdzielczości) mam już w 4:3, więc ten wyświetlam w kartach dashboard. Do karty dodałem encję z pierwszym streamem który otwiera się po kliknięciu ikonki kamery i ten nadal jest rozciągnięty do 16:9 - ale aż tak bardzo mi to nie przeszkadza.

Hej, czy możesz podać przykładowy adres rtsp obrazu tego rejestratora /gise/.

rtsp://użytkownik:hasło@192.168.0.70:554/0

Kamera 1 feed główny.

rtsp://użytkownik:hasło@192.168.0.70:554/01

Kamera 1 feed pomocniczy

rtsp://użytkownik:hasło@192.168.0.70:554/10

Kamera 2… itd.

Wiekie dzięki! Działa.

1 polubienie