Zmiana koloru za pomocą Node-Red modułu RGBW Controller - FIBARO

Witajcie.
Posiadam RGBW Controller, FGRBWM-442 - FIBARO.
Bez problemu komunikuje się z nim za pomocą HA, mogę też zmieniać kolor z pulpitu, ALE chciałbym zmienić go za pomocą Node-REDa.
Wpisywałem:

{
    "rgb_color": [255, 255, 225], 
    "brightness": "100"
}

niestety nic nie pomagało, próbowałem też innych typu color_red itd bez najmniejszych rezultatów.
a o dziwo polecenie { "brightness_pct": 15 } wpisane w działa bardzo dobrze ale odpala kolor wcześniej włączony, ale z błędem:


Po włączeniu jakiegoś koloru dostaje takie dane:

Powiedzcie proszę bo przeszukałem całe forum i żadne z rozwiązań dotyczące zmiany koloru nie działa.

EDIT:
OK na wszystkich innych paskach działa normalnie a tu dziala tak, że najpierw 1 nodem uruchamiam pasek a drugim dopiero zmieniam kolor.
Sprawa rozwiązana

{     "hs_color": [290, 50],     "brightness_pct": 100 }

W call service są dostępne opisy parametrów.

To nie błąd a ostrzeżenie i jest efektem zainstalowania najnowszej wersji 14.5.0

A jednak po całym dniu wróciłem do domu i … nie działa. nie wiem co może byc powodem - inne paski działają bez problemów.

Pokaż co masz w NR i w callservice

To moje wypociny w NR
flows (1).json (1,9 KB)
wydawało się, że wczoraj działało - dziś juz inaczej się wydaje.

Zaznaczony nod jest zbędny ponieważ w nim ustawiłeś tylko włączenie oświetlanie bez zmiany koloru, co skutkuje zapalenie z wybranym ostatnim kolorem, np. Czerwonym, w ekstremalnych przypadkach (Wolny czas odpowiedzi, wolna komunikacja) twój drugi nod nie zmieni koloru. Screenshot - 20.09.2023 , 07_31_02

Moim zdaniem problem jest w tym, że używasz niewłaściwego formaty kolorów i urządzenie go nie przyjmuje.


W trybie RGBW oczekuje czterech wartości - tak spekuluje :slight_smile:

U mnie nie ma to jakiegoś znaczenia,
Screenshot - 20.09.2023 , 14_44_38


działa poprawnie mimo sterowania przez rgbw_color

Panowie - macie oczywiście rację ale:
bez 1 nodu ktory odpalał nie działało a z nim kilka razy zadziałało ale przestało więc coś było jeszcze czego nie wiem.
podawałem i rgb i rgbw i jeszcze inne kombinacje - prawidlowo działa tylko jasność.

Edit:

ok - a może wiecie jak już ledy są włączone to jak zmienic kolor z NR?

Zobaczcie jakie mam dane po wysłaniu tego co wyżej pisałem - wogóle nie ma śladu o zmianie koloru.


a po wyłączeniu juz są: