Zmienna globalna na podstawie wskazań czujnika lux

Ech te początki , zawsze wątpliwości . Po kilku poradach jednego z kolegów , doszedłem do wniosku, że zamiast w kilku przepływach za każdym razem czytać stan czujnika binarnego wskazujacego aktualny stan natężenia oświetlenia , warto zrobić jeden przepływ , w którym ustawimy sobie zmienną globalną a potem wykorzystamy ją w innych przepływach. Chodzi mi o taki wskaźnik : bardzo ciemno, ciemno, jaśniej , jasno , bardzo jasno . Teraz pytanie jak się do tego zabrać ? Czujnik to zwykły analog - fotorezystor. Nie chcę gotowca , sam zarys jak to sensownie ułożyć

Chesz zrobić fizyczny czujnik, czy już jakieś odczyty masz?

Mam fizyczne wskazania , co prawda surowe ADC , ale to raczej nie problem , próbuję coś takiego jak poniżej tylko jak ustawić Poziom Lux żeby ustawił zmienną "jasno " a w drugim przypadku “ciemno”
flows1.json (2,3 KB)

To powinno Ci wszyzstko wyjaśnić
lux1
lux2

Wyjasnia i to bardzo dużo :slight_smile: , takich is between - czyli pomiędzy x a y mogę zrobić tyle ile chcę zakresów , jak rozumiem ?

Tak… ale ja bym nie konwertował tylko przepisał wartość. Nie wiesz do końca co, gdzie, ile i kiedy będzie Ci kiedyś potrzebne. Wartość sprawdzisz już finalnie w konkretnym procesie.

Zaraz czyli to co zrobiłem jest do d…y?
flows2.json (3,0 KB)

Zaraz tam do d…y! :wink:
To była tylko dobra rada. Jeśli już chcesz mieć zrobioną gradację to raczej przepisałbym do wartości number 0…5. W ogóle na zmiennych tekstowych się później niewygodnie operuje.
Ja tak bym zrobił.

Ok zmiana na 0…5 to nie problem , ale jak przepisać wartości ? Może faktycznie porównanie wartości w docelowym procesie , będzie wygodniejsze niż dodawanie dwóch czy trzech node z wartoscią zmiennej

Nie wiesz co cię jeszcze spotka i jakich wartości będziesz oczekiwał.

Wartość przepisujesz jak dotychczas, wywalasz swich (bo w tej chwili jej nie analizujesz) i wysyłasz bezpośrednio na
lux3

lub jeszcze prościej ( to już pokazywałem)

W tym przypadku bardziej chodzi o wygodę późniejszego użycia niż o optymalizację.

Drogą na okragło wróciłem do tego co już mi kiedyś pokazałeś , ale co moje to moje. Dzięki ponownie

Nic się nie zmarnowało :slight_smile:
Zrób sobie osobną kartę (flow) tylko do aktualizacji zmiennych. Będziesz miał wszystko w kupie :wink: łatwiej nad tym zapanować.

Fajny Facet z Ciebie , i naprawdę umiesz naprowadzić na sensowne rozwiązania . Zrobię tak z pewnością taki flow samych ważnych zmiennych .

Na początku też liczyły się tylko “metry” - byleby do przodu, a teraz nie ma czasu i możliwości aby to posprzątać ;).
Jeśli jeszcze mogę coś doradzić to stany binarne staraj się zapamiętywać jako boolean( true/ false) a nie jak dostajesz text (on, off).

Postaram się zapamiętać . Dziękuję