Znikające ESP32

Witam, mam taką “ciekawostkę”
Otóż mam kilka ESP32 wpiętych poprzez ESPhome do HA.
Z jednym mam problem, gdyż lubi sobie ot tak po prostu zniknąć z HA. To znaczy, encje oczywiście są ale niedostępne, wyłączenie włączenie urządzenia z zasilania nic nie zmienia, na serwer www normalnie wchodzę po IP i widzę odczyty z ds18b20 podpiętych pod to ESP. Pomaga jedynie wyrzucenie tego ESP z dodatku ESPHome i wpięcie ponowne.
Mieliście już taki przypadek ? Jak sobie z nim poradzić ?

Nie miałem dotąd nic podobnego, ale wydaje się, że problem dotyczy sieci/WiFi (ESPHome korzysta np. z mDNS z czym mogą być problemy w niektórych sieciach w szczególności jeśli masz np. kilka różnych AP).
Sprawdzasz czy IP jest zawsze ten sam?

Tak szopen IP Jest zawsze ten sam, mam 6 ESP32 wpiętych w wifi i tylko z tym jest problem, dość dziwna sytuacja.

Jak dla mnie konieczność usuwania urządzenia w integracji i ponownego dodawania wydaje się wskazywać na jakiś błąd po stronie HA (zdublowane encje itp.), ale by to potwierdzić musiałbyś to zrobić bez restartowania samego ESP (ale tak naprawdę w sytuacjach utraty połączenia jedyne sensowne posunięcie to debugowanie ESP po porcie szeregowym).
Ponadto konfiguracja w ESPHome może być wadliwa i prowadzi po jakimś czasie pracy do nieobsługiwanego wyjątku (od biedy można “wyprodukować” kolejny taki moduł z identyczną konfiguracją i podmienić ten wadliwie działający - takie samo zachowanie potwierdzi tego rodzaju problem).

Jakkolwiek w przypadku ESP obsługa sieci była od zawsze nieco kulawa i dlatego tam bym najpierw szukał przyczyny.
Nie znam konfiguracji twojej sieci, natomiast w przypadku samych ESP możesz porównać ich konfiguracje.