Afore + home assistant

oki to ide studiowac - Nodereda - bo tam jeszcze mnie nie było.
Dam znac wieczoram czy udalo mi sie polaczyc z afore

ps. mam BNT008KTL wiec to to samo co 5

Poległem… nie ogarnelem nodereda - musze jakis tutorial znalezc.

poleglem…
Nie udaje mi się uzyskac danych :slight_smile:
{
“code”: “2101018”,
“msg”: “auth appId not found”,
“success”: false,
“requestId”: “5b8addc39b80a1f9”
}

Mam taka odpowiedz, pomimo ze probowalem juz wszystkich kombinacji.
Mam app_secret od chinczykow , mam haslo generowane sha256 i email - gdzie na strone home.solarmanpv.com sie loguje normalnie.

Mi sie juz skonczyly pomysly

Jeżeli nie sprawdzisz poprawności komunikacji z chmurą (punkt 4 z Collect Inverter data from Solarman API - Share your Projects! - Home Assistant Community ) nie ma sensy walczyć z nodered .
Jeszeli w pkt 4 otrzymasz poprawne dane to w nodzie change należy wstawić swoje wartości :
w msg.url - appId,
msg.payload - deviceSn,
msg.headers - twój acces_token.

noo juz tutaj mam blad - nie moge uzyskac kodów z mojego API.

Juz tam mam problem i nie wiem czy chinczyki podali dobre dane, pisalem do nich ale na razie czekam.

Hej, rozmawiałem przed chwilą z Afore Polska, twierdzą że:

  • Nowe falowniki podłączają się do nowej wersji chmury i portalu V.3 a http://m.ginlong.com to jest wersja 2, więc tam naszego falownika nie będzie widać (cały czas jest off-line) tam działają tylko stare falowniki sprzed powstania V.3
  • API załatwiają wyłącznie jak jest takie wymaganie w przetargu. (być może napisanie bezpośrednio do Chinczyków, tak jak jest sugerowane linku od Slawekki coś da, sprawdzę :slight_smile: ).
  • Na stronie lokalnej loggera danych nie ma i nie będzie w przewidywalnej przyszłości (chyba że Chińczycy coś zmienią)
    Modbus czy cokolwiek to jest (w formie RJ45) czasami jest a czasami nie ma w falowniku, ja nie mam, mogą doinstalować za extra opłatą.

Tak więc od nich wsparcie jest zerowe

dzieki za zaangazowanie

API mam bezposrednio od chinczykow, choc musialem im wytlumaczyc po co i na co mi to - ale robilem cos nie tak bo mi nie dzialalo a Slawekki sprawdzil (na PW) moje dane, api i hasla i ogarnał całość. Jade za chwile po pracy do domu i bede sprawdzał czy działa.

Dam znac.


Działa - powoli dodaje sobie encje - ale zanim skoncze to pewnie falownik sie wyłączy.

Dziekuje jeszcze raz za pomoc.
Przechwytywanie

Witam

Mam pytanie próbuje połączyć falownik Afore.
Wykonuje etapy według poleceń z tego poradnika https://community.home-assistant.io/t/collect-inverter-data-from-solarman-api/328760

Otrzymałem już dane do api od solarman jednak gdy wykonuje pierwsze zapytanie

curl --request POST \
  --url 'https://api.solarmanpv.com/account/v1.0/token?appId=4e5c941e6f20e522513ce7e4a88fdbf1&language=en' \
  --header 'Content-Type: application/json' \
  --data '{
	"appSecret": "2xxxx2xx4xxxx2",
	"email:": "bielikmojemail@gmail.com",
	"password": "d93afxxx6bde0e6abxxx2xxx0xxx3xxx835c89544ed17a1ebc1c1xxx4c9xxx5b"
}'

gdzie appSecret to mój appid (otrzymany od solarman)
e-mail to mój mail do logowania do platformy
password to hasło do logowanie do platformy zaszyfrowane przez SHA256.

Otrzymuje niestety za każdy razem odpowiedź:

{
    "code": "2101021",
    "msg": "auth invalid appId",
    "success": false,
    "requestId": "fecde456e2d328e1"
}

Czy ktoś może pomóc z tym etapem ?

ja mialem to samo i pomógł mi Slawekkl.

–url 'https://api.solarmanpv.com/account/v1.0/token?appId=4e5c941e6f20e522513ce7e4a88fdbf1&

Tutaj w appid musisz wpisac swoje dane od chinczykow. Jedno to app secret i appid i powinno ruszyc
ten sam bład robilem - i teraz patrze po plikach jakie dostalem od slawka co i jak

Bielik zamieniłeś wartości appId z appSecret w wywołaniu metody POST.

Dziękuję koledzy, też mi udało się uruchomić API z AFORE zgodnie ze wskazówkami z tego wątku.
Jest niestety jeden błąd w API, status jest zawsze “GRID” a po wyłączeniu falownika zostaje ostatnia wartość (zazwyczaj kilkadziesiąt Wh).
Muszę sprawdzić czy w logerze nie ma jakiegoś pola ze statusem off-line.
Niemniej idzie to wpiąć w Panel Energia i wszystko widać.

nie znam az tak HA ale moze idzie zrobic “pomocnika” lub cos podobne ze jesli wartosc produkcji bedzie mniejsza niz np 50W i bedzie utrzymywac sie dluzej niz godzine bez zmiany to ustaw 0.

Wiem ze to teoria ale moze ktos wie czy to przejdzie w HA ?

edit:
Dzis cos sie posypło - nie ma danych w HA
Czy to awaria po ich stronie czy cos trzeba poprawiac co jakis czas ?

Witajcie, wie ktoś z was jak należy użyć refresh_token ??
Okazuje się że ten przesłany przez chińczyków ważny jest tylko 60 dni.

Edit:

Sam sobie odpowiem, trzeba wykonać ponownie krok pierwszy całej procedury i wymienić “access_token” na nowy. Niestety operację trzeba powtarzać co 60 dni

miałem to samo, ale Slawekkkl - pomogł mi ogarnac nodereda po nowemu i podobno ma nie wyrzucac juz tego tokena.

A możesz udostępnić ten fragment procesu odpowiedzialnego za odświeżenie tokenu ?

Witam, otrzymałem od Chińczyków
APIID:20236
APKKEY:3f9
****************a608

curl --request POST \
  --url 'https://api.solarmanpv.com/account/v1.0/token?appId=2023*****************6&language=en&=' \
  --header 'Content-Type: application/json' \
  --data '{
	"appSecret": "3f9*********************************a608",
	"email": "staszek@mojadomena.com.pl",
	"password": "mojehaslo123"
}'

i niestety otrzymuję błąd

{
    "code": "2101021",
    "msg": "auth invalid appId",
    "success": false,
    "requestId": "6dafa7185823e028"
}

lub taki po zamianie APID i APKEY

{
    "code": "2101025",
    "msg": "{\"error\":\"invalid_request\",\"error_description\":\"\",\"code\":\"AUTH_INVALID_USERNAME_OR_PASSWORD\",\"param\":null}",
    "success": false,
    "requestId": "a3fe5e473d08b7bb",
    "access_token": null,
    "token_type": null,
    "refresh_token": null,
    "expires_in": null,
    "scope": null,
    "uid": null
}

“password”: “mojehaslo123”

czy hasli przerabiales tak jak instrukcja podaje ?

Tak przerabiałem zgodnie z instrukcją
Doczytałem wątek, zrobiłem wg kolegi @ Slawekkl i to poszło, mam wygenerowane access_token itd, natomiast przy weryfikacji połączenia z falownikiem pojawia się błąd (punktu 4 instrukcji)

{
    "msg": "auth invalid token",
    "code": "2101019",
    "success": false,
    "requestId": "9ce211874f835cea"
}

Dane mam wprowadzone tak

curl --request POST \
  --url 'https://globalapi.solarmanpv.com/account/v1.0/token?appId=2023050946451986&language=en&='
  --header 'Authorization: bearer eyJhbGciOiJSUzI1NiIsInR5cCI6IkpXVCJ9.eyJ1c2VyX25hbWUiOiIwX3N0YXN6ZWtAbWlhc3Rrb3dza2kuY29tLnBsXzIiLCJzY29wZSI6WyJhb**********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************CbEtD7p9D7d-4YZQ",'\
  --data '{
	"deviceSn": 231****041
}'