AHT20 + HA support

Cześć!
Szukam tematu od tygodnia i nic nie mogę znaleźć konkretnego,
Posiadam czujnik AHT20 (czujnik temp + wilgotnosci powietrza) i za nic nie potrafię go dodać do Home Assistant’a.
Zastanawiam się czy ten czujnik jest wgl wspierany przez HA ?

Czujnik jest podłączony bezpośrednio do maliny, i uruchamiając skrypt napisany w python widzę poprawne odczyty temp.
Chciałbym go dodać do HA. Coś doradzicie ?
Dziękuję!

A HA masz zainstalowany na tej malince?

W HA bezpośrednio nie uruchomisz, pozostaje pośrednio przez MQTT:

Ewentualnie pod ESP8266 i ESPHome, Tasmota…

2 polubienia

Tak, HA mam zainstalowane na tym rpi. Czujnik jest połączony przez magistrale i2c.

Posiadam esp32 4.2
Sprobuje poszukać rozwiązania przy wykorzystaniu tego modułu.

Tasmota obsługuje AHT

co prawda nie używam RPi do HA, ale może to Ci pomoże:

1 polubienie

To już chyba nie działa?

ja bym go podłączył do wemosa d1 mini na tasmocie i po problemie

chyba działa tylko teraz jest jako custom component

Cytat
This is a spin-off from the original Home Assistant integration which was marked as deprecated and will be removed in Home Assistant Core 2022.6.

Ten czujnik jest na I2C, nie ma wsparcia w HA.
Jedyny jaki znalazłem to Bosh BME/BMP.
Najprościej jak pisałem wcześciej ESPHome albo przez MQTT.

1 polubienie

Obsługa i2c jest i tak wkrótce wycofywana z HA (i tak istniała tylko na platformie RPi)

Pomijając powyższe i tak nie widzę integracji w HA dla tej rodziny czujników (a nie zostały one jeszcze usunięte z dokumentacji, bo koniec wsparcia I2C był przewidziany dopiero na kwiecień, a usuwanie po okresie przejściowym - w/g informacji w poszczególnych integracjach):

Sugeruję rozwiązanie oparte na jakimś module ESP - tak jak już parę osób pisało.

1 polubienie

Dzięki za podpowiedzi. Esp32 udało się skonfigurować z HA.
Korzystając z okazji jeszcze zapytam.
Mając podłączony czujnik o który się ten temat rozchodzi - AHT20, jak go dodać aby był widoczny w HA ?
Rozumiem, że ten plik .yaml muszę edytować i odpowiednią funkcję napisać aby AHT20 był widoczny w HA.

@saltev
Biblioteka przeznaczona dla AHT10 z tego co mi wiadomo (nie mam czujnika z tej rodziny) działa także z AHT20 i AHT21

Skoro chcesz mieć go w ESPHome to

ponadto musisz zdefiniować szynę i2c (bo w dokumentacji integracji nie wspomniano o tym)

1 polubienie

Dziękuję bardzo :slight_smile:

8 postów zostało podzielonych na nowy temat: Tinycontrol Lan kontroler i AHT20