Aktualizacja Dodatku AppDaemon

Witam , przy aktualnych zmianach wprowadzanych w HA , jest sporo zamieszania z dodatkami. Jeżeli macie u siebie dodatek AppDaemon, i w konfiguracji plik appdaemon.yaml , a w nim :

secrets: /config/secrets.yaml

To przed aktualizacją dodatku , zmieńcie sobie to na :

secrets: /homeassistant/secrets.yaml

Bez tego dodatek się nie uruchomi .
Powodzenia

2 polubienia

O jakiej wersji mówimy? Rano widziałem aktualizację ale po chwili znikła.

1
Tą wersję mam na myśli

Ok teraz widzę że AD stoi i chodziło o aktualizacje dodatku.
Niezły bigos ktoś ugotowal, teraz pytaniem czy została zmieniona struktura katalogów czy tylko zmienione ścieżki HA, jak wcześniej pisałem rano była jakaś aktualizacja ale po chwili znikła

Niezły bigos :joy:
Moja kosiarka do osiemnastej była odkurzaczem vacuum.azor, po dwudziestej kosiarką lawn_mower.azor teraz znów jest odkurzaczem vacuum.azor.

Samba od kiedy pamiętam był folder config wczoraj zmienił się na homeassistant by znów zmienił się `config.
Strach robić kopie zapasową :grinning:

2 polubienia

Podejrzałem 4 instalacje wszędzie jest homeassistant zamiast config, każda działa, ale strach przywracać backup w razie W.

Zestaw wersji

  • Core 2023.11.2
  • Supervisor 2023.11.3
  • Operating System 11.1
  • Interfejs użytkownika 20231030.2

Z AppDaemon został tylko pusty katalog :slight_smile:

Screenshot - 16.11.2023 , 06_58_48
Ktoś powinien dostać linijką po łapkach za takie aktualizacje.

Niestety ten folder już nie istnieje, został przeniesiony. Z poziomu FTP_HA nie jest widoczny - addons: true można go znaleźć po ssh
W Debianie


folder addon_configs

Ja go widzę przez Sambę , lokalizacja addons_configs


Nie wiem czy przenośić to do homeassistant/appdaemon, bo dodatek działa, po zmianie , którą opisałem wyżej.

Nie przenoś on już tam zostanie (Będzie jakiś fix do AD). Wszelkie Pełne backupy z przed aktualizacji można teraz sobie włożyć, jedynie przywracanie poszczególnych części będzie miało jakiś sens. NR jeszcze nie aktualizowałem pewnie też tam został przeniesiony (folder addon_configs)

Dokładnie tak jest jak piszesz


Zastanawia mnie tylko po co takie zamieszanie? W “nowym” homeassistant , zmienionym z config, są puste foldery nodered i appdaemon . Nawet edycja jest teraz utrudniona.

Można też tak, wtedy pliki pozostają w starym katalogu.

---
secrets: /homeassistant/secrets.yaml
appdaemon:
  app_dir: /homeassistant/appdaemon/apps

https://github.com/hassio-addons/addon-appdaemon/issues/287

Jak dla mnie tak bo nie używam Samby a FTP_HA nie widzi tych folderów, zaraz doinstaluje jakiś inny FTP

Tak dziwadło, wszelkie wsteczne kopie NR, AD stają się bezużyteczne jeżeli będziesz chciał przywrócić pełen backup, a to dopiero początek przenoszenia :slight_smile:
Instalacja nienadzorowana :slight_smile:

1 polubienie

Hej, czy ktoś mógłby mi ktoś pomóc z tematem, nie sprawdziłem info I dziś rano zrobiłem backup z przed paru dni, i w tym momencie od godziny nie wstaje mi ha.

A co to ma wspólnego z aktualizacją dodatku APPDaemon ?
Zresztą odtworzenie z pełnego backupu może trwać znacznie dłużej niż godzinę

Ha wstało, ale dodatek się nie uruchamia, mimo tego że zmieniłem nazwe w na home assistant, ktoś pomoże?

Tak jak powiedziałeś, pomogło, z tym że np, zigbee mqtt mi nie działa, raz zczytało wartości, i tak od pół godziny bez zmian,

W Z2M nic się nie zmieniło, sprawdź logi w Z2M

Ok, wypiąłem dongla i poszło, ale widzę żę histroria mi teraz stoi nic się nie zmienia :), jakaś masakara

Zrób taki restart: