Aktualizacja HA core 2024.1.0 problem z integracją systemmonitor

Średnie to. Nowa integracja Sysmonitor mi nie działa a starą musiałem z configa skasować

Jak widzę ilość zgłaszanych błędów to ta aktualizacja wygląda dość słabo. Na razie dziękuje postoję.

1 polubienie

Nie musiałeś, mogłeś zignorować, przecież …

Ten element przestanie działać w wersji 2024.7.0. Napraw to przed aktualizacją.

więc spokojnie mogłeś czekać z usunięciem “starej” aby się przenieść na nową.
A co nie działa w nowej ? wszystko ? czy niektóre sensory np. temp ?

O w mordę, czyżbym to przegapił w “backward incompatible changes”

zaraz zaraz nie jest chyba bardzo tragicznie - na testowej instalacji zrobiłem update

Configuring System Monitor using YAML is being removed.

Your existing YAML configuration has been imported into the UI automatically.

Remove the systemmonitor configuration from your configuration.yaml file and restart Home Assistant to fix this issue.

Jakkolwiek też mnie wkurza to usuwanie z konfiguracji YAML, bo się trzeba grubo na-klikać zamiast napisać konfigurację, czy wręcz wkleić gotowca z drobnymi zmianami

No też tak miałem i co i systemmonitor kaput. Zero encji zero sensorów.

Sprawdzam daj mi czas.

Encję się zaimportowały do GUI na instalacji HAOS SBC na RPi.

Nie powiem, że tryskam radością, bo mam za to inne błędy, zobaczymy czy restart systemu coś wyprostuje, to instalacja zdalna, więc najwyżej nie wstanie.

No widzę, że przy tej aktualizacji to jednak ktoś pomyślał

Heh zrobiłem literówki przy komentowaniu YAMLa (bo zakładałem, że może jednak będę cofał wersję.

Jeśli tak mają działać Integracje GUI tj. generować wszystkie możliwe sensory w stanie wyłączonym dając prostą drogę ich aktywacji to ja takich integracji GUI chcę… tzn. jest mi łatwiej przymknąć oko na to klikanie. Myślałem, że config flow będzie bardziej pokrętny.

Jakkolwiek jestem gotów zaryzykować update na instalacji produkcyjnej

A nie masz czasem ich “wyłączonych” ?

U mnie na “testowym” po usunięciu konfiguracji z Yamla, “stare” są aktywne ale sie pojawiło wiele nowych “wyłączonych” w tym duble z tych “starych”.

Nie miałem żadnych wyłączonych wśród tych które były zaimportowane z YAML.

Aktualizacja zabiła jakieś niestandardowe komponenty, tzn. ics2000 i tak nie działał już wcześniej, ale trzymałem go z nadzieją, że może ktoś go utrzymuje przy życiu, a resztę sprawdzę później.

Robię aktualizację na realnej instalacji HAOS generic x64

Kurczę ja mam coś takiego, konfiguruj nic nie daje

No OK, a zrobiłeś najpierw aktualizację do 2024.1.0 a potem komentowanie YAMLa czy odwrotnie

HAOS generic już po aktualizacji, ale jeszcze przed komentowaniem YAMLa

Przed wykomentowaniem zapisów z configa mam to samo czyli brak encji.

A zatem
ha core update --version 2023.12.4
potem możesz odkomentować i restart, w sumie to nie musisz mieć zakomentowanych w tej chwili, bo na etap przejściowy jest parę miesięcy
komentowanie lub usuwanie YAMLa jest TERAZ potrzebne tylko w celu likwidacji ostrzeżenia
breaking change będzie za kilka miesięcy, no nie wkleiłem całości komunikatu to nie wiem kiedy…


Podpuściłeś mnie i zaktualizowałem 4 instalacje, na każdej poszło “od strzała”

PS a tak w ogóle to pokaż tego YAMLa, bo to ciekawe jakie sensory wsiąkły

image

No, ale przecież ta konfiguracja jest niepoprawna od miesięcy a może i lat, nie masz argumentów dla 2 encji edit: dla konfiguracji YAML brak argumentu jest dopuszczalny, dzięki @macek za wrócenie uwagi

      - type: disk_use
        arg: /config
      - type: disk_free
        arg: /config

oczywiście ten /config wstawiłem sugerując się pierwszą encją, która jest poprawna, ale obowiązkowym argumentem ma być jakiś punkt montowania

Kurczę ale działa. Poprawię i zrobię jeszcze raz update HA

Radzę cofnąć wersję przed poprawkami, żeby skrypt aktualizacyjny miał jakieś zdrowe encje do przetransferowania.

1 polubienie

Zupełnie nic to nie dało. To jakaś sytuacja beznadziejna. Może to dlatego że ja NUC’u mam to postawione.

No nieprawdopodobne na NUCu coś nie działa, koń by się uśmiał (podtekst - trudno znaleźć coś bardziej kompatybilnego z platformą sprzętową generic x64, która de facto wyrosła z dawniejszej platformy nuc).
A na jakim NUCu?

3 z 4 instalacji jakie aktualizowałem są właśnie na NUCach: 6CAYH, 6CAYS oraz 10I3FN, ale tak w ogóle to ta integracja jest platform independent

Stawiam w ciemno, że masz więcej niepopoprawianych opcji, które już dawno dosięgnęły jakieś breaking changes tylko o to nie dbałeś.

Intel® NUC Kit DN2820FYKH

Może coś tam mam niepoprawnego, nie grzebię w tym. Dla mnie ma to po prostu działać.

HAHA to odpuść sobie HA

DN2820FYKH

ten NUC to zabytek klasy zerowej, ale mimo to HAOS powinien na nim działać, tylko z racji tego, że to zabytek to podejrzewam, że ma śmiesznie małe zasoby ze 3 słowa o realnej specyfikacji? RAM? hdd/ssd?

a tak z innej beczki
Ustawienia → System → Naprawy → “hamburger menu” → Informacje o systemie → (popup) Informacje o systemie → KOPIUJ
i wklej ze schowka do posta tak jak jest (ten tekst jest już prawidłowo sformatowany dla githuba lub naszego forum)