Alexa dodanie do Home Assistant

Kupiłem ostatnio Alexe Echo i potrzebuję pomocy. Chcę ją dodać do HA, nie mam nabucasy. Czy jest ktoś kto używa i pomoże w dodaniu alexy do HA?

Kiedyś robiłem według tego i działało https://www.home-assistant.io/integrations/alexa.smart_home/

W sumie to już przebrnąłem ale nie mogę zainstalować Alexa media player z HACS.

NIe mogę ruszyć dalej, nie mogę kliknąć zatwierdź.
W logach mam coś takiego:
2020-09-04 20:40:01 WARNING (MainThread) [homeassistant.loader] You are using a custom integration for alexa_media which has not been tested by Home Assistant. This component might cause stability problems, be sure to disable it if you experience issues with Home Assistant.

Miałem problem z autoryzacją. Udało się dodać, natomiast nie wiem co dalej. Alexa pojawiła się ale nie reaguje na powiadomienia, ani na puszczenie muzyki, nie wiem już w którym kierunku iść.

@artur, wspominałeś, że Twój znajmy ma alexe i działa mu to bez problemu, czy możesz zapytać jak ma skonfigurowane, bo dalej u mnie nic nie ruszyło. NIe chcę jeszcze uruchamiać nabu casy bo nie mam dodanych urządzeń.
Jedyna nadzieja w Tobie.

@pawelwaz postaram się z nim skontaktować. Proponuję też jakoś w tygodniu złapać się na team viewer i może we dwóch coś wymyślimy.

Super, daj znać w który dzień będziesz miał chwile czasu.

Najprawdopodobniej w środę ale to jeszcze będziemy się łapać

Ja planuję siedzieć we srodę cały dzień przed komputerem, więc dostosuję się.

@artur aktualna dzisiejsza konsultacja?

@pawelwaz tak. odpisałem na FB proponuje 14-15

Cześć. Udało mi się dodać alexę do HA. Zrobiłem też scrypt, dzięki któremu mogę wywołać komunikaty na głośniku:
service: notify.alexa_media
data:
target: media_player.my_echo_dot
data:
type: tts
message: test

Nie mogę jednak zmusić alexy do wypowiadania sie w naszym języku. Może jakaś podpowiedź?

A od kiedy Alexa gada po polsku?

ok. Po pozostaje chyba tylko mp3 z nagranym głosikiem pl😄

stare pytanie ale wlasnie konfigurowalem Alexe na HA wiec komus moze sie przydac. Tu jest fajny filmik jak skonfigurowac alexe Alexa in Home Assistant - TTS, Sound Effects, Sequence Commands, Media Player, Scripts + Automations - YouTube.
A tu kod zeby zabanglalo nam radio.
How to play radio stations on an Alexa devices? - #11 by Joerg - Configuration - Home Assistant Community
Rowneiz dla tych ktorzy utkneli na ustawianiu powiadomien. Jak skonfigurujecie alexe jak powyzej powiadomienie musi miec nastepujacy format (entity id musi byc puste inaczej wyrzuci api error)

{“message”:“Garage Door Is Opening”,“data”:{“type”:“announce”}}

Witam,
Mam problem z konfiguracją alexy, robiłem wg. tego https://www.home-assistant.io/integrations/alexa.smart_home/ i wszystko szło dobrze do momentu aktywacji skila w aplikacji mobilnej. Po wpisaniu danych logowania do HA mam błąd: Invalid redirect URI
alexa

Nie wiem, nie znam się, ale…
Przypuszczalnie musisz mieć instalację HA do której jest dostęp od zewnątrz (z internetu) w dość bezpośredni sposób (bez użycia VPN, bo to nie jest dostęp publiczny, więc pozostają do wykorzystania tylko metody z użyciem ssl i publicznie widzialnej domeny - tu do wykorzystania np. metody z duckdns bądź cloudlare).

PS Jako warunki konieczne zapewne są też: publiczny IP oraz brak firewalla odcinającego ruch przychodzący po stronie operatora.

No tak, zapomniałem wspomnieć, że dostęp z zewnątrz mam skonfigurowany, porty przekierowane, wszystko działa od trzech lat bezproblemowo. Gogle home również bez problemu śmiga.

Moj link wygląda tak:
alexa1a

Nie wiem tylko dlaczego w linku logowania Alexa Redirect URLs jest https://pitangui.amazon.com/ skoro ja mam ustawione https://layla.amazon.com/

W konsoli Devs amazon https://developer.amazon.com/alexa/console/ask/settings/access-management masz aktywny skill ?