Alexa dodanie do Home Assistant

U mnie niestety details wygląda tak:
{
“event”: {
“payload”: {
“type”: “INTERNAL_ERROR”,
“message”: “404: Not Found”
}
}
}[quote=“harryon, post:41, topic:383, full:true”]

Poprawiłem i teraz już są widoczne urządzenia w test events log

U mnie nadal aplikacja nie wykrywa urządzeń, daj znać jak coś wymyślisz.
Sprawdzę jeszcze tą metodę Alexa with Home Assistant without Nabu Casa Subscription - it's free but it ain't easy - YouTube

Trochę nad tym problemem posiedziałem i okazuje się że mając lokalizację ustawioną na Polskę, nasze urządzenia amazonowskie są przypisane do konta Amazon.com, tym samym są obsługiwane przez serwery w US.
W moim przypadku pomogło utworzenie nowej Funkcji Lambda w rejonie Arizona US, a w account linking podanie adresu amerykańskiego https://pitangui.amazon.com/ zamiast europejskiego (layla).
Zarówno logowanie działa poprawnie jak i wykrywanie urządzeń.

Witam, U mnie jest problem z encjami.

Dodałem Alexa Media Player i widzi 10 urządzeń i 62 encje ale status encji mam jako niedostepny.

W jednym urządzeniu z Alexa Fire 10 tablet z Amazona wszystko działa, pozostałe mają encje niedostępne (wszystkie spięte z tym samym kontem na Alexa)

Ma ktoś sposób jak rozwiązać ten problem?

Masz ustawione jak na screenach ? Encje udostępnione? Niektóre encję mogą się pojawić dopiero gdy ich stan się zmieni.

tak mam udostępnione, chodzi mi o encje z urzadzen Alexa.

Alexa media player widzi wszystkie urządzenia alexa poprawnie, ale nie pokazuje statusu ich encji i nie można ich odczytać lub nimi sterować z pozycji HA

image

Ustawienia > Asystenci głosowi > Alexa

Jeśli Alexa sama nie wykryje, że zostały jej udostępnione urządzenia powiedz jej „Alexa, zsynchronizuj moje urządzenia.” (“Alexa, sync my devices.”)
/
:information_source:By Alexa miała dostęp do HA to w Alexa trzeba dodać umiejętności Home Assistant

Sterowanie głosowe mi działa, mam tez aktywny skill na HA

Chodzi mi o to że po sparowaniu z Alexa Media Player aplikacją widzę wszystkie alexa

Ale jak w jakąkolwiek wchodzę to nie widze żadnych encji, są niedostępne

Głownie chodzi mi o odtwarzanie TTS na alexa

Jeżeli chodzi o Fire 10

tutaj wszystko działa w aplikacji Alexa Media Player i też moge na nim odtwarzać TTS (mam na nim postawiony Fully Kiosk Browser)

Dziwna sprawa.
Alexa Media Player, masz zainstalowana wersja v4.7.9 ( HACS)

Takie problem widziałem kiedy moja integracja Alexa została “wylogowana” z HA. ( pokazał się wykrzyknik przy integracji)
Wystarczyło nacisnąć konfiguruj i wpisać kod “autoryzacyjny”.

Tak mam najnowszą wersje z HACS

Czy dopisywałeś coś w configuration.yaml albo gdzie indziej?

Ja wszystko z integracji instalowałem i sparowało u mnie na amazon.com wsztstkie urządzenia. Dopisywanie layla czy pitangui konczyło się błędem przy autoryzacji 2fa

Bez dodatkowych wpisów.


:thinking:
Może wykorzystaj inną przeglądarkę do autoryzacji

dziękuje za pomoc

W moim przypadku problem był w linku

Musiałem usunąć wszystko łącznie z wpisem w config/.storage/alexa_media.xxxxxx@xxxx.pickle

Od nowa dodać i jako link amazon.co.uk

Wszystko działa :slight_smile:

:grinning:. :thinking:Ja mam co.uk i specjalnie zmieniłem (zrzut) na .com . Myślałem, byłem pewny że co.uk jest tylko dla regionu UK