Alternatywa dla CC2531

Po co te “kombinacje”, wszystko jest opisane w dokumentacji | Zigbee2MQTT oraz | Zigbee2MQTT. Jeżeli miałeś domyślnie firmware Zigbee 1.2 na CC2531 a napewno na CC2652P będziesz wgrywał Zigbee 3.x to czekam Cię parowanie wszystkich urządzeń od nowa.

Zmiana pan id nie nie wymusza konieczności ponownego parowania, prawdopodnie do Conbee wgrałeś ten sam firmware co wcześniej miałeś na CC2531, wystarczy przeczytać | Zigbee2MQTT.

P.S. po przykładach postów na forum widać, że lepiej snuć domysły niż czytać dokumentację.

1 polubienie

How do I migrate from a CC2531 to a more powerful coordinator (e.g. ZZH)? #

Important: migrating will require you to repair all devices!

First stop Zigbee2MQTT, plug out the CC2531 and plug the new stick. Next open your configuration.yaml and add the following:

advanced:
  pan_id: 0x1a63

Note: if you already had a pan_id in your configuration.yaml take the existing pan_id + 1.

Conbee2 to który z wyjątków wg dokumentacji z Twojego linku ?

Proszę sprawdź jaką wersję firmware Zigbee masz ma Conbee2, zobacz w menu Zigbee2MQTT, zakładka Settings, potem About, pole coordinator type i coordinator revision?

Z czystym sumieniem, póki co, mogę polecić Conbee2. Działa wszystko. Ładnie się sieć formuje. Link quality rośnie jak na drożdżach od 70 do 225 na dziś a co ważniejsze jest baaaardzo równa siła w całej sieci. Praktycznie ten sam wynik z kilkoma żarówkami jako ruter. Przynajmniej w typowym mieszkaniu koło 65 m2

Jest i kolejna tania alternatywa dla CC2531 ze wsparcie Zigbee2MQTT: Zigbee 3.0 USB Silicon Labs EFR32MG21 MCU

W zasadzie to wsparcie Z2M jest na razie w fazie developerskiej pre-alfa.

Wyszła jakaś poprawka firmware na conbee2 , chyba nic ważnego

W końcu będzie można nabyć z Polsce z oficjalnej dystrybucji i nawet cena spoko.

40€=~180zł czyli raczej całkiem normalna cena… (zwykle jest parę eurocencików urwane, tak jak i ta złotówka)

Importerem jest AI-Speaker:

Botland i Allegro to ich kanały sprzedaży.

1 polubienie

Właśnie zauważyłem, ze sonoff wypuszcza nowy koordynator oparty na CP2652P. Co o tym sądzicie? Cena to 10$ wiec chyba warto?

Chyba warto - jest już potwierdzone działanie z integracjami ZHA i Z2M

chyba wyczuli koniunkturę :stuck_out_tongue: skoro ich dotychczasowy wypust (mostek WiFi ← → Zigbee) bywał i tak przerabiany w koordynator

Tylko w jaki sposób zamówić, skoro wysyłka jest tylko na terenie Azji??

A gdzie jest tak napisane? Ja wyczytałem tylko, ze aktualnie nie ma ich w magazynie i można zapłacić i czekać na dostawę

1 polubienie

Zamówiłem w poniedziałek, wczoraj dostałem info z DHL o przesyłce, dzisiaj odezwała się agencja celna z procedurą nałożenia cła.

Gdzie tak szybko mają ?
można linka ?

Na oficjalnej stronie pomimo komunikatu o braku.

Edit: Dongle dostarczony do mnie dzisiaj (2021-10-15) rano.

Napisz coś więcej, jak się spisuje?