Alternatywa dla CC2531

Ja kupuje od tego pana https://allegro.pl/oferta/cc2531zigbee2mqtt-z-antena-ebook-gratis-9557061990
Nie miałem jakiś problemu z tym modułem. (Nie Reklamuje )
ma jeszcze inne moduły .

Na FB odpisywał z pewnym opóźnieniem, ale odpisuje. Nie miałem żadnych problemów z kontaktem i dogadaniem szczegółów.

@artpc produkt który reklamujesz nijak się ma do CC2652P, zresztą tytuł tego wątku to Alternatywa dla CC2531

Dzięki za namiary. Napisałem na FB oraz na maila. Czekam na odpowiedź :slight_smile:

Chcę kupić koordynator który podłączony do HA (na Proxmoksie) będzie działał stabilnie. Mam nadzieję, że CC2652P to dobry wybór. Konfigurację Smart Home planuję oprzeć o MQTT tak abym mógł sterować światłem oraz temperaturą (termostaty Moes).

To bardzo dobra wiadomość :slight_smile: Myślałem też o Conbee II ale sporo osób poleca CC2552P więc wybór padł na to drugie.

1 polubienie

A jaka jest cena CC2652P? Nikt tym się nie chwali. Też kupiłeś od Grzegorza Sterniczuka?

Wygląda na jakąś z routera z Wi-Fi, :grin: ale zawsze można użyć innej. Przydałaby się jeszcze obudowa, tak wogole to dzięki za zdjęcia produktu. Nie widać tam PINow do programowania, jak to się programuje? Bezpośrednio z USB?

Napisałem rano maila do Grzegorza, przed chwilą dostałem odpowiedź i od razu zamówiłem:
CC2652P (a nie CC2552P literówka? :slight_smile: ) z portem RP-SMA i anteną w zestawie, obudowa druk 3D, InPost paczkomat. Jak przyjdzie to się pochwale :wink:

Zdradzisz cenę zamówienia?

Fajnie ze układ działa dobrze, Bo dokładnie na tym układzie będę budował sobie dongla/mydelniczkę do ZigBee.

W żargonie informatycznym “dongle” do urządzenie wpinane do innego czyli nie działa “samodzielnie”, a “mydelniczka” to urządzenie “samodzielne”, czego się można spodziewać po Twoim układzie?

/ - alternatywa, jeszcze nie zdecydowałem

Koordynator ZigBee CC2652P: 138 zł netto
Obudowa druk 3D: 10 zł netto
Wysyłka InPost: 9,75 zł netto

Razem 194,03 zł brutto.

Przesyłkę otrzymałem i CC2652P prezentuje się jak na zdjęciach. Obudowa ładnie wydrukowana, wszystko elegancji spasowane. Na dniach podłączę do serwera. Mam tylko jeden problem… nie mam żadnych urządzeń Zigbee :smiley:

2 polubienia

Potwierdzam, można nabyć u mnie CC2652P. Kontakt przez FB lub e-mailem zigbee@sternicz.uk. Wystawiam FVAT.

1 polubienie

Mam kilka pytań technicznych odnośnie tego sticka:

  • w jaki sposób flashuje się taki stick?
  • jakie są różnice między CC2652P a CC2652R/CC2652RB?

Pierwsze flashowanie, które wykonuję przed sprzedażą np. poprzez Segger J-Link. Kolejne to użycie wbudowanego bootloadera po serialu (tryb BSL). W praktyce sprowadza się to do przytrzymania przycisku “flash” i nacisnięciu “reset” w tym czasie, potem używa się oprogramowania do wgrania nowego firmware.

Różnice są takie że wersja z RB od wersji R różni się tym że ma wbudowany rezonator (nie wymaga kwarcu). Natomiast wersja P ma wbudowany wzmacniacz mocy i w związku z tym ma najlepszy zasięg z tych trzech układów scalonych.

2 polubienia

No i dowiedziałem się co kupiłem :smiley:

@Grzegorz_Sterniczuk czy CC2652P co jakiś czas należy “aktualizować” wgrywając do niego nowy firmware? Jak to wygląda w praktyce?

A prościej, czy flashowanie wymaga dodatkowego układu (USB to UART converters) czy można bezpośrednio przez USB?

@macek Myślę, że tak, ale w sumie @Grzegorz_Sterniczuk jest z pewnością bardziej zorientowany, przy okazji mała garść linków na ten i zbliżone tematy (bo tak mi świtało, że widziałem to na modkam.ru)

Że tak ale co? Moje pytanie jest warunkowe :grin:: czy flashowanie wymaga dodatkowego układu (USB to UART converter), czy można bezpośrednio przez USB?
Z czasem człowiek nabiera doświadczenia i lenistwa dlatego nie chce mi się już “bawić” w jakieś programatory itd, flashowanie przez USB to normalność.