Appartme S-labs

Ta aplikacja Appartme to brandowana Tuya (i to o niej pisałem i linkowałem odpowiednio wyżej), skoro i tak chcesz się pozbyć fabrycznej aplikacji, to możesz spróbować usunąć sprzęt z niej (co usuwa go też z brandowanej chmury), a dodać do niebrandowanej Tuya lub Smart Life (jeśli z pierwszą się nie uda parowanie spróbuj drugiej).

Tuya ma niestety niektóre programy licencyjne skierowane na sztuczną niekompatybilność sprzętu, więc jeśli Appartme wybrało dla siebie taki plan taryfowy (który tworzy taką sztuczną niekompatybilność), to może nie być możliwe uwolnienie sprzętu z “ich” chmury, ale spróbować nie zaszkodzi (skoro chcesz się pozbyć tego co masz, to lepiej chociaż spróbować to wykorzystać).

Jeśli to Bluetooth to nadzieja jest niewielka (ale spróbować możesz np. niebrandowanej bramki Tuya z obsługą BT) - czy to zadziała? nie mam pojęcia, ale jakaś szansa jest (niestety mimo to integracja z HA może być szczątkowa lub nadal, a w ostateczności nawet nigdy, nie istnieć; ale integracje Tuya zarówno oficjalna jak i nieoficjalna local-Tuya są w ciągłym rozwoju, jakkolwiek już nie monitoruję sytuacji, bo pozbyłem się Tuya z moich instalacji).

No to raczej nie “dzwonkowo” (monostabilnie), tylko bistabillnie - parę dni temu była dyskusja na taki podobny temat