Aqara smart plug eu

Cześć, co może być przyczyną że gniazdko połączone przez z2m do HA pokazuje 10 razy za dużą moc?

Podałeś mało informacji o tym gniazdku więc zgaduje, że to może być to Smart gniazdko Xiaomi Aqara (SP-EUC01):
Co ciekawe jest błąd i zamiast pokazywać 7,6W pokazuje 76W.

Dokładnie to gniazdko. Jest na to jakiś sposób?

Tak, tworzysz nowy sensor korzystając z template z obecnego wskazania a wartość dzielisz przez 10 (mnożysz razy 0,1)

Coś takiego zadziała?

  • platform: template
    sensors:
    divide_plug:
    value_template: ‘{{ ( states(‘sensor.plug’)|float / 10 )|round(1) }}’
    friendly_name: ‘plug’

Dokładnie tak, nie pamiętam jednak składni, przykład z dokumentacji:

{{ (states('sensor.temperature') | float * 0.1) | round(2) }}

Sprawdzone, działa:

    sensors:
      divide_plug:
        value_template: "{{ ( states('sensor.0x04dg3fwr1b68766y_power')|float / 10 )|round(1) }}" 
        friendly_name: 'Zigbee plug'
        unit_of_measurement: 'W'

Witam, mam problem z dodaniem Gniazdko Xiaomi AQARA SP-EUC01 do HA po Zigbee2MQTT. Postępuję zgodnie z instrukcją, dioda mruga na niebiesko i nic to nie daje, Kupiłem je na Aledrogo, dziś przyszło. Co może być tego powodem? wszystko mam podłączone przez CC2531zigbee2mqtt i routery w sieci. Żarówka IKEA poszła bez bólu.

Najczęściej to jest problemem.
Jaką masz wersję Z2M?

Nie pamiętam, dokumentacje muszę odszukać.

Słyszałem wiele opinii że warto go zastąpić, i doszukałem się info o tym,
https://pl.aliexpress.com/item/1005004578021939.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1eea69e0wftdtm&algo_pvid=90ff680b-a8aa-4182-89d8-7e3d734975be&algo_exp_id=90ff680b-a8aa-4182-89d8-7e3d734975be-3&pdp_ext_f={"sku_id":"12000029695052577"}&pdp_npi=2@dis!PLN!!117.82!!!!!@2100bdd816592751753715217e94a1!12000029695052577!sea
Ma to sens i jak skomplikowana jest procedura?

Nie masz dostępu do HA?

Ma sens, będziesz musiał zaktualizować firmware (wykonalne spod Windows i jest o tym wątek na forum) oraz od nowa skonfigurować wszystko (bo przechodzisz z Zigbee1.2 do Zigbee3).

Jaką dokumentację chcesz szukać? przecież masz to w informacji o dodatku.

A too… “Current version: 1.22.2-1”

To sam widzisz jak daleko jesteś od najnowszej wersji.
Zacznij od aktualizacji Z2M. Nie napisałeś ile masz już urządzeń sparowanych z obecnym CC ale mimo wszystko zastanów się nad jego zmianą.

W sumie 34, ale 9 bezpośrednio, reszta przez routery.

Muszę poszukać jak to zrobić, to będzie mój pierwszy raz, gdzie szukać aktualizacji i jaka jest procedura. No i najważniejsze plan B, jakby nie wypaliło. No i żona musowo na wakacjach :sweat_smile:

PS
Tak na dzień dobry znalazłem to
Flashowanie

Ta skomplikowana procedura sprowadza się do kliknięcia w “pole” Zainstaluj. Poniżej przykład aktualizacji innego dodatku:


Niby samo powinno się aktualizować?

W żadnym z posiadanych systemów i dodatków nie korzystam z automatycznej aktualizacji.

Właśnie sprawdziłem i u mnie wszystko domyślnie jest w auto, to źle?
PS
A to ciekawe, sprawdziłem listę zmian a tu 1.27 jak to zmienić? opcji ręcznej aktualizacji nie ma.

PS2
Wystarczyło dodać repozytorium, oraz wykonać restart HA. Pokazała się opcja aktualizacji do nowej wersji, po aktualizacji wszystko działa.

PS3
W kwestii gniazdka bez zmian, nadal go nie wykrywa :cry:

Jak napisałem wyżej, nie korzystam z automatycznej aktualizacji wiem się nie wypowiem czy to dobrze czy źle.