AttributeError: 'str' object has no attribute 'value'

WItam HA mam postawiony od kilku miesięcy, dodałem kilka urządzeń 01minizb czujek i włączników sonoff i zrobiłem kilka automatyzacji. Od aktualizacji około lutego zaczął pojawiać się błąd AttributeError: ‘str’ object has no attribute ‘value’, ale ignorowałem go myślałem że to błąd i będzie naprawiony w nastepnych wersjach. Później dopiero zaważyłem że problem tyczy się automatyzacji z urządzeniami sonoff (01minzb lub czujek) przy dodawaniu takie aktualizacji pojawia się błąd error respone 500 a w logach na koncu wiersz z tematu. Odtworzyłem kopie HA na wirtualce i wgrałem kopię z lutego i automatyzację działały, po aktualizacji do najnowszej wersji pojawił się ponownie błąd 500. O dziwo automatyzacja z blueprint od apollo1220/sonoff_zigbee_button.yaml działa prawidłowo. Czy ktos miał podobny przypadek?

Powinieneś poczytać notki do wszystkich wydań przynajmniej od wersji poprzedzającej wersję, w której pojawiły się błędy (często zmiany zapowiadane są do kilku miesięcy wcześniej np. na oficjalnym blogu HA), a takim totalnym minimum jest przeczytanie breaking changes w notkach do kolejnych aktualizacji HA core oraz do integracji (bądź addonów z których korzystasz, bo tu szklanej kuli nikt nie ma - musisz ogarniać samodzielnie co dotyczy twojej konfiguracji).

To właściwie obowiązkowa lektura przy każdej aktualizacji (i od niedawna jest dostępna możliwość podejrzenia notek bezpośrednio w GUI, ale wymaga to podążania w miarę na bieżąco z aktualizacjami).

Aby życie było łatwiejsze spis breaking changes dotyczących HA core aktualizuję w miarę na bieżąco w tamtym wątku (i jest dostępny poczynając od wersji z września 2019, a raczej się nie spodziewam, że wciąż ktoś tkwi na takim zabytku…):