Audio w domu - Yamaha Musiccast

Uzywam w domu 2 urzadzen Yamaha Multicast - amplitune i sound bar.
Dodatkowo mam w sieci serwer plikow gdzie jest sporo mp3 choc spotify zasadniczo eliminuje koniecznosc uzywania lokalnych zasobow.

Chcialbym w Home Assistant skonfigurowac integracje, ktora bedzie mogla :slight_smile:

  1. Wybrac zrodlo dla kazdego urzadzenia
    • moge to zrobic przez mini-media-player
  2. Polaczyc urzadzenia i odtwarzac to samo na obu - tego juz nie umiem zrobic
    • w aplikacji musiccast moge polaczyc oba urzadzenia ale w HA nie ma encji typu multiroom - sa tylko pojedyncze urzadzenia
  3. Przeszukiwac Spotify i kierowac na pierwsze, drugie lub oba urzadzenia
    • mam integracje spotify ale stworzyla ona swoja encje, ktora nie jest zlinkowana z zadnym fizycznym urzadzeniem
  4. Przeszukiwac serwer plikowy i puszczac na pierwsze, drugie lub oba urzadzenia

Widzialem, ze mozna wykorzystac Mopidy i Snapcast ale nie sa to integracje HA a niezalezne platformy. Jesli mialbym w to pojsc to chcialbym sie upewnie, ze poradza sobie one z pkt. 1-4 (jesli ktos ma i uzywa)

Czy Snapcast/Mopidy obsluzy urzadzenia Yamaha czy musza to byc komputery gdzie instaluje sie apke klienta ?

Wszedzie pisza, ze musiccast zalatwia wszystko ale jakos nie ogarniam tego.

Pozdrawiam
Wojtek

Nie mam aż tak rozbudowanej konfiguracji (tylko 1 ampli), ale integracja musiccast

w powiązaniu z mini-media-player (szczególnie tutaj poczytaj dokumentację, bo możliwości są naprawdę duże)

chyba powinna to ogarnąć.

Zrobiłbym parę screenshotów z mnojej prostackiej konfiguracji, ale jestem w delegacji (a w domu by nie było zadowolonych gdybym zaczął się zdalnie bawić sprzętem audio).

Napisz jakie masz modele.

Mam obie ale polaczenie dwoch urzadzen mi sie nie udaje.
Na przykladach jest opcja polaczenia ale uzyta jest encja media_player.multiroom ktorej u mnie nie ma.
Sa encje media_player.ampli1, media_player.ampli2 i nie wiem jak je polaczyc.

Dodatkowo z integracji musiccast nie ma chyba mozliwosci eksplorowania zasobow sieciowych ani spotify. Chyba ze cos zle robie i wtedy jesli ktos moglby podrzucic konfig do przeanalizowania to bylbym wdzieczny.


Glowny ampli to yamaha rx-1080.
Soundbar to yass-300

Trzeba naklepać trochę YAMLa, bo musisz zdefiniować grupy ręcznie - same się nie zrobią

aby się coś dało poeksplorować, to musisz skonfigurować amplitunery z mobilnej apki Musiccast i/lub AV Controller.

Podaj modele sprzętu, bo nie każdy może wszystko.

Informacyjnie bardziej niż rozwiązanie. Projekt AI-Speaker ogarnia to tak:

No to jest mwga tylko jak to zrobic

czyli pewnie chodzi o RX-A1080 - moim zdaniem wszystkie modele z serii RX-Ax80 powinny się raczej dobrze integrować, a tego drugiego nie kojarzę - sprawdź model, bo jest pewnie kolejna literówka :stuck_out_tongue:

To jest projekt oparty na HA ale trochę różnic jest.

Jest również sporo rozwiązań po wyjęciu z pudełka. Właśnie multimedia, komendy głosowe (po polsku), zdane dyski, bazy danych, Z2M, ZZWaveJs2Mqtt i integracja Android itd.

Kupić bramkę…

Dzieki poczytam.
Soundbar https://m.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/yamaha-yas-306-czarny.bhtml