Automatyzacja rolet zewnętrznych

Każde zamykanie - najmniejszy ruch rolety w kierunku zamykanie, roleta nie musi się zamknąć - będzie zapalał światło.

Przepraszam za zwłokę - wczoraj kombinowałem i wydaje mi się, że źle roleta była skonfigurowana, ponieważ, na innych roletach lampka się zapalała. Przekonfigurowałem roletę i wszystko robi pięknie na tym kodzie:

alias: Salon roleta
description: ''
trigger:
  - platform: device
    device_id: 3efb48f372efe456cc46bbee5521ddf7
    domain: cover
    entity_id: cover.salon_roleta
    type: opening
condition: []
action:
  - service: switch.turn_off
    target:
      device_id: 1975776e30212ebaccff4e040734cde3
mode: single

Dziękuję za pomoc!:))

A korzystając jeszcze z okazji to chciałem spytać o jeszcze jedną poradę:D

Próbuję ustawić aby ta lampka włączała się o odpowiedniej godzinie, automatyzacja tak wygląda:

alias: Salon lampka włącz
description: ''
trigger:
  - platform: time
    at: '18:52'
condition: []
action:
  - service: switch.turn_on
    target:
      device_id: 1975776e30212ebaccff4e040734cde3
mode: single

Jak wywołuję akcję, lampka się włącza, ale samoistnie nie chce:/ Podejrzewam, że parametr trigger jest źle zrobiony albo coś pominąłem, ale nie wiem co :confused:

Kod jest prawidłowy, u mnie działa, choć wolę używać zapisu at: '10:55:00' (hh:mm:ss).
Jesteś pewny, że masz poprawny czas w systemie HA? Polecam Konfiguracja Home Assistant - Szybkie porady - Robimy sobie zegarek:

image

właśnie o tym samym wczoraj pomyślałem - czas w HA. Szukałem jakichś porad w sieci ale 3 nad ranem - mózg już się wyłączył :smiley:

Już się tym zajmuję i wracam z odpowiedzią:)

Dziękuję!

Może to? (szczerze mówiąc nie wiem czy to jest konieczne bo moja instalacja jest dość stara i nie pamiętam dlaczego mam tę integrację w HA, ale do zegarów jest raczej potrzebna)

Bawię się tym odkąd mi podałeś link, nie chce mi wyskoczyć ten zegar, błąd standardowy: “Custom element doesn’t exist: clockwork-card”

Zrobiłem 1:1 jak na filmie, nic nie daje, restarty zmiana przeglądarki itp - nic;(

Zrobiłem tak jak @szopen podesłał w linku, wyskoczył mi zegar, co prawda prymitywny no ale jest;)

Okazuje się, że mam złą godzinę ustawioną w HA…

Teraz pasuje poszukać gdziie to zmienić:D

Nie poruszajmy problemów z zegarkiem w wątku o tytule “Automatyzacja rolet zewnetrznych”, sorry ale porządek musi być. Odsyłam do Szybkie porady - Robimy sobie zegarek - błąd lub utwórz nowy wątek.

Zacznij od strefy czasowej: menu HA → Konfiguracja → Ogólne i strefa czasowa.

Zgadzam się, z zegarkiem będę walczył - dziękuję.

Co do strefy czasowej wprowadzam ją wg wikipedii ale błąd mam:/

Ok, czas zmieniony - kuźwa w końcu coś sam w kodzie napisałem:D

streefa_czasowa_Screenshot 2021-09-17 at 14-50-39 Konfiguracja - Home Assistant

Dziękuję, udało mi się uporać z tym, a więc jest jakiśprogres;)

EDIT:
Dziękuję Wam bardzo za pomoc!:slight_smile:

Powoli wszystko idzie do przodu, zaczynam to delikatnie ogarniać :slight_smile:

@jar87 edytuj Swoje posty - nie pisz jednego pod drugim !