Beacony iNode w HA

Niedawno rozszerzyłem moja instalację HA o iNode Energy Meter w połączeniu z iNode LAN Central. Dodatkowo iNode LAN przesyła informacje z termometrów BLE Xiaomi. Wszytko działa bardzo sprawnie po MQTT. Teraz planuję dołożyć jeszcze parę beaconów i sensorów też n iNode. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi rozwiązaniami i może się podzielić?

Również chciałbym kupić i skonfigurować w HA (postawiony na dockerze w Dell Wyse) inode energy meter. Np. taki:

Czy jest ktoś w stanie pomóc z instalacją?

@Zordrac Czy możesz podpowiedzieć jak dodać iNode LAN do HA?
Mam iNode LAN i do niego 4 iNodowe pastylki. Chciałbym aby HA wiedziało kiedy i jaka pastylka jest w zasięgu(w domu).

Jeżeli zwracasz się do konkretnej osoby dodaj na początek @ i nick tej osoby, w ten sposób ta osoba dostanie powiadomienie na forum czyli szybciej jest wstanie udzielić Ci odpowiedzi :slight_smile:.

@marcinwojciesz Do tego potrzebny jest firmware iNode LAN Central do ściągnięcia ze strony producenta. Musisz poprosić na shop@inode.pl o kod odblokowujący i załadować ten firmware. Jak będziesz wysyłał zapytanie o kod to od razu podaj MAC adres iNode Lan. Jak otrzymasz JSON UNLOCK KEY to wpisujesz go w setup i dalej ustawiasz namiary na twój serwer MQTT. Jest też opis w instrukcji na stronie producenta.

@Zordrac Ja do odczytywania danych w HA z INode Energy Meter używam właśnie urządzenia iNode LAN i to wszytsko działa po MQTT w HA.

Dzięki za odpowiedź. Ja przymierzam się do zakupu samej “pastylki” za ~94 zl, zgodnie z opisem:
https://at7.pl/pomiar-zuzycia-pradu-home-assistant/

Szkoda mi kasy na inode LAN, mam już działającego dongla BLE 4.0.

Nie wiem tylko czy poradzę sobie z przerobieniem tego skryptu pod HA…

Pamiętam, że jak zaczynałem z INode to HA był zainstalowany samodzielnie na Rpi4 i nie dało się doinstalować bluez i bluetoothctl, żeby działało tak jak w tym opisie. Również lepszy zasięg INode Lan miał znaczenie.

Kupiłem, zainstalowałem, działa:
obraz

Ale… (zawsze jest jakieś ale) Niestety po odpaleniu skryptu użycie procesora wzrosło do około 60% (gdzie średnio zawsze było ~5%…):
obraz

Mam HA zainstalowane na dockerze (na Dell Wyse) - skrypt odpalam z dockera homeassistant (nie bezpośrednio z debiana)

@jacek - czy mógłbyś proszę sprawdzić jakie masz wykorzystanie CPU korzystając iNode Lan?

Za pomocą Glance sprawdź pierwsze co Ci zabiera ten CPU - później będziesz wiedział na pewno czy to ta integracja.

To na pewno ten skrypt…
Włączam - 60%
Wyłączam - 5%
Po sprawdzeniu przez top też to potwierdzam (widać, że skrypt obciąża mocno cpu).
Na razie wstawiłem między linie “sleep 10” i spadło do ~30%…
Nie potrafię niestety odpalić go bezpośrednio w debianie (wyskakuje jakiś błąd), odpalam, tak jak pisałem, w kontenerze homeassistant.

@Zordrac iNode Lan to samodzielne urządzanie, które współpracuje z HA przez MQTT. Nie ma wpływu na wydajność CPU w HA.

Ok, rozumiem. Dzięki za potwierdzenie.

Hej
Podeślij proszę ten skrypt pod HA. Przesiadam się właśnie z domoticza i tylko to iNode mi zostało :slight_smile:
Dzięki z góry!

Proszę.
inode2.zip (1,7 KB)

3 linijkach musisz podmienić adres (MOJ_ADRES) i token (MOJ_TOKEN)

Daj znać jak wygląda obciążenie CPU po odpaleniu skryptu…

Dzięki!
Aaa, Ty masz iNode LAN, ja odbieram przez BT

No i czy dodawałeś coś jeszcze ręcznie do konfiga HA ? Czy te curle same dodadzą coś.
Nie znam api ha

Następny…:slight_smile:
Nie, nie mam iNode LAN. Mam tylko iNode Energy Meter BLE (mała pastylka przyklejana do licznika, która wysyła sygnał przez bluetooth).

Po odpaleniu skryptu nowe sensory same się dodadzą - zobaczysz je w narzędziach deweloperskich.

ok, działa, sorry za zamieszanie :slight_smile:
A masz ogarnięte jakies statystyki z tego? Czy tylko zakładka HISTORY, i tam grzebanie? Brakuje mi jakiegoś kafelka w dashboardzie Typu zuzycie dzien/miesiąc/rok.
Wiesz może jak takie coś ogarnąć? ;]

Od tego jest integracja Utility Meter

Dokładnie. @jacek mnie ubiegł.
Poczytaj np. tu:

i tu:

Jeśli możesz to dodaj też integrację System Monitor i powiedz jakie teraz masz zużycie CPU.

(albo wklej przynajmniej zrzut ekranu z zakładki Supervisor - System)