Błąd API przy usłudze tts na głośnikach googla

kolego a


gdzie w switch to się zmienia ?? bo mam tylko to

w jednym masz “az” a drugim “09” jak dobrze widzę :slight_smile:

image

dalej nic jak w switchu mam ustawione checkin all rules to nic nie wysyła a jak zmienie na stopping after first match to pojawia mi się coś takiego
Przechwytywanie5

Jeżeli robiłeś Full Deploy to tak to będzie wyglądać . Jeżeli zmieniasz coś w jednym Flow używaj do tego tylko Modified Flows

Screenshot - 21.06.2022 , 22_25_50

ok ale co z tym błędem ?

Znaczy to tyle ze nody próbowały się aktualizować zanim nastąpiło polaczenie z HA . Zrestartuj NR z poziomu HA

ok już ten błąd mi się nie pojawia, ale nadal wiadomość gdzieś ginie w tym switchu. Zmieniłem dane na namber


a w innym flow mam takie błąd

A co masz wcześniej w nodzie funkcyjnym?

Poradziłem sobie z tym błędem call-service, ale nadal mam problem z tym jednym flow zmieniłem na namber i nadal nic

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy. Niestety, nie poradziłem sobie z nowszymi wersjami ha. Głośniki wróciły do życia wraz z powrotem do wersji 2022.4.5, wszystkie nowsze wersje je uśmiercają. Może to info Was natchnie co się wydarzyło po tej wersji.

Po wersji 2022.4.5 były wersje 2022.4.6 i 2022.4.7 - jeśli jesteś pewny, że w nich też nie działa to informacje masz tu (notatki do wydań są też na githubie bezpośrednio przy wydaniach)
https://www.home-assistant.io/blog/2022/04/06/release-20224/#release-202246—april-20

jeśli nie masz pewności czy 2022.4.6 jest już “psującą wersją” to zajrzyj też do zmian w 2022.5.x
https://www.home-assistant.io/blog/2022/05/04/release-20225/#release-202251—may-5

PS Jeśli mnie pamięć nie myli to po drodze były też jakieś aktualizacje dotyczące NR.

Witam też posiadam taki sam problem. Głośniki google nie chcą gadać powyżej wersji core-2022.4.7, myślałem że w kolejnych wersjach będzie działać ale niestety za każdym wracam do wersji 4.7 bo tylko tu działa tts. Przeszukałem w internecie rozwiązania ale również wszystkie kończą się fiaskiem…

Więc breaking change jest w 2022.5.0, ja tam widzę np. coś takiego

Właśnie jestem po aktualizacji systemu do wersji 2022.6.7. Przed aktualizacja w Konfiguracja/Ustawienia/Ogólne - Adres URL Home Assistanta, odznaczyłem “Lokalna sieć - automatycznie OFF” i poniżej wpisałem adres url który mam zrobiony przez domenę duckdns.org.
Teraz w NR tts wszystko działa tak jak było przedtem. W pliku configuration.yaml nic nie zmieniałem w sekcji tts jest po staremu.

Dziękuję wszystkim za zangażowanie. Zrobiłem to co kolega goof3r i rzeczywiście zaczęło działać!
Pozdrawiam

Dobrzy ludzie walczę z podobnym tematem.
Zacznę od tego że pobrałem kilka plików i mam jak poniżej…


Wywołanie tak:

Następnie mam API Error
2023-11-03_22-37-03
W narzędziach dew. działa poprawnie


Gdzie robię błąd, z góry dziękuję za pomoc

Co masz przed nodem Głośniki? Wklej swój kod.
Konfiguracja serwera powinna być tylko jedna i z taką nazwą którą będziesz mógł identyfikować jako twoją, bo teraz to masz niezły bajzel.

ok, posprzątane, dzięki.

Co do błędu, to załączam plik, co tu jest nie tak?

Kolega @artpc zapytał co masz przed tym nodem call service , jeśli nie masz zdefiniowanej wiadomości dla głośnika to muisz ją wpisać w oknie Data

Dopisałem, niestety inny błąd. A i dzięki za zainteresowanie…