Błędna temperatura z głowic Tuya na oryginalnej bramce

Witajcie. przy podłączeniu do HA integracji Tuya temperatura pokazywana w interfejsie jest bez przecinka czyi np 215StopniC. Ktoś wie gdzie to zmienić ? albo czy jest jakaś alternatywna integracja?

Przez zigbee2mqqt działa normalnie ale niestety w tym miejscu nie mam zasięgu. i musze bramką Tuya.

Ja mam odwrotnie, u mnie temperatura termostatów przez bramkę Tuya pokazuje mnożąc przez 0.1, czyli zamiast 22st widzę 2.2st.

Obejściem takich problemów jest tworzenie nowego sensora, sprawdź w wątku Aqara smart plug eu .

Miałem tak samo. Jest na to prostszy sposób. Konfiguracja -> Integracje -> Tuya -> Opcje i tam:

tuya1

tuya2

Daj znać czy działa. U mnie temperaturę pokazuje już prawidłową jednak gdy próbuję ją zmienić z poziomu HA encja robi się niedostępna.

Tak, działa, ale niestety od jakiegoś czasu jest tak jak mówisz przy próbie zmiany staje się niedostępna. i tak się dzieje tylko na oryginalnej bramce. na cc 2531 działa normalnie.

Również korzystam na oryginalnej bramce. Na cc2531 nie mogę ogarnąć sterowania i programowania temperatury. Jak to zrobiłeś ? Mam ogrzewanie miejskie i nie interesuje mnie sterowanie piecem tylko żądane temperatury w określonych godzinach. Funkcja otwartego okna również byłaby mile widziana.

Temperatury już pokazuje poprawnie, ale próba zmiany kończy się komunikatem “niedostępny”

Przywróciłem mnożniki do ustawień domyślnych (czyli ustawienie 0) i dalej to samo, niedostępny, w historii jest “Encja stała się niedostępna przez usługę climate.set_temperature”

Sparowali jak z oryginalną braką ze migała ikonka i przez zigbee2mqttassistant wyszukałem. Znalazł wszystkie encje oprócz stanu baterii. Potem karta termostat i działa bez kombinowania

Mnożniki nie mają wpływu na to, że wpada w niedostępny. Wróci po kilkunastu minutach ale zmieniać temperatury się nie da.

1 polubienie

Czy nie da się zmieniać temperatury przez intergrację z Tuya, a na CC2531 już zadziała poprawnie?

Dokładnie tak. Choć najlogiczniej myśląc powinno być odwrotnie.

1 polubienie