Brak encji z Tuya w HA

Hej,
Czy ktoś borykał się ostatnio z problemem integracji z Tuya w HA? Wszystko działało poprawnie aż do bodajże przedwczoraj, wszystkie encje usunięte z HA, na telefonie ok, w iot.tuya.com równiez ok, urządzenia widoczne, próbowałem linkować ponownie aplikację oraz uzuwałem i ponoiwnie inslaowałem integracje tuya w HA, poniżej diagnostyka integracji, czy ktoś z was miał podobny problem?

{
  "home_assistant": {
    "installation_type": "Home Assistant OS",
    "version": "2022.10.5",
    "dev": false,
    "hassio": true,
    "virtualenv": false,
    "python_version": "3.10.5",
    "docker": true,
    "arch": "aarch64",
    "timezone": "Europe/Warsaw",
    "os_name": "Linux",
    "os_version": "5.15.61-v8",
    "supervisor": "2022.10.0",
    "host_os": "Home Assistant OS 9.3",
    "docker_version": "20.10.18",
    "chassis": "embedded",
    "run_as_root": true
  },
  "custom_components": {},
  "integration_manifest": {
    "domain": "tuya",
    "name": "Tuya",
    "documentation": "https://www.home-assistant.io/integrations/tuya",
    "requirements": [
      "tuya-iot-py-sdk==0.6.6"
    ],
    "dependencies": [
      "ffmpeg"
    ],
    "codeowners": [
      "@Tuya",
      "@zlinoliver",
      "@frenck"
    ],
    "config_flow": true,
    "iot_class": "cloud_push",
    "dhcp": [
      {
        "macaddress": "105A17*"
      },
      {
        "macaddress": "10D561*"
      },
      {
        "macaddress": "1869D8*"
      },
      {
        "macaddress": "381F8D*"
      },
      {
        "macaddress": "508A06*"
      },
      {
        "macaddress": "68572D*"
      },
      {
        "macaddress": "708976*"
      },
      {
        "macaddress": "7CF666*"
      },
      {
        "macaddress": "84E342*"
      },
      {
        "macaddress": "D4A651*"
      },
      {
        "macaddress": "D81F12*"
      }
    ],
    "loggers": [
      "tuya_iot"
    ],
    "is_built_in": true
  },
  "data": {
    "endpoint": "https://openapi.tuyaeu.com",
    "auth_type": 0,
    "country_code": "48",
    "app_type": "smartlife",
    "mqtt_connected": null,
    "disabled_by": null,
    "disabled_polling": false,
    "devices": []
  }
}

/

No need to create a new project.

What I did was:

  • unlink project from “Smart Life” App
  • go to tuya ios development website
  • go to cloud section
  • clicked on my already existing project
  • go to tab “Link Tuya App Account”
  • then “Add app account”
  • then I opened the Smart Life App and I captured QRCODE that tuya website was showing
  • grant all devices all permissions (read, write, management)

that’s it

Home Assistant now can manage back all Tuya related devices!

nope, nie działa, robiłem tak dokładnie, plus na koniec usunięcie i dodanie integracji tuya w HA

Miną rok od założenia projektu
Ja zrobiłem tak:
Odłączyłem stary projekt , zamknąłem aplikacje na telefonie .
Utworzyłem nowy projekty, dodałem przez skanowani QRCODE
W HA logowanie do Tuya , przez pare minut nie były widoczne urządzenia.

Awaryjne, nadal działa

1 polubienie

problemem był brak subskrypcji na koncie tuya, (od założenia projektu minęło góra dwa miesiące), skorzystałem z poradnika, [krskrab] dzięki za pomoc

W jaki sposób uruchomiłeś tę subskrypcję, mam ten sam problem konto skonfigurowane - brak encji…

Przyłączę się do tematu, jak uruchomić subskrypcję, która wygasła?

Tuya ioT platform>cloud>development>Twój projekt>service api>IoT Core-
View Details . Musisz wypełnić krótki formularz, wysłać i w ciągu kilku godzin Twoja subskrypcja zostanie odnowiona. Tu jest to fajnie opisane - ℹ️ Tuya integration not working · Issue #80278 · home-assistant/core · GitHub

1 polubienie

Dzięki wielkie za pomoc (jaca14). Wznowiono subskrypcję.

Jak to jest z ta chmurą TUYA, czy tam trzeba cały czas przedłużać subskrypcje, bo inaczej nie działają encje urządzeń w localtuya ? Nagle przestały mi działać przez HA localTuya wszystkie urządzenia a na koncie TUYA
“code”: 28841002,

  • “msg”: “No permissions. Your subscription to cloud development plan has expired.”*

    Czy ktoś ma podobny problem z wygaśnięciem konta i czy wówczas wystarczy przedłużenie samego IoT Core ? aby działała poprawnie localTuya ?

Tak, w dodatku tym razem skrócono maksymalny czas przedłużenia działania usług w trybie testowym z roku do zaledwie pół roku.

Proponuję w piątym kroku tej instrukcji wklejać we wskazane okienko

Please work with Home Assistant to remove the need for these dumb developer accounts. Thanks

lub jakiś inny tekst który dotrze do tych zakutych łbów :stuck_out_tongue:

Mam dwie instalacje HA, do obu miałem podpięte to samo konto Tuya. I na obu działało to przez miesiące. W pewnym momencie na jednej z instalacji zniknęły wszystkie urządzenia, widać kafelek z integracją, ale nie ma żadnej encji. Ponieważ i tak się zastanawiałem nad rozdzieleniem sprzętów Tuya na dwie lokalizacje (Tuya nie ma tak ładnie jak Sonoff wyboru), to wtedy założyłem osobne konto, poprzenosiłem sprzęty, zrobiłem od nowa integrację i działało. Ale kolejny raz na tej samej instalacji HA wszystkie urządzenia zniknęły a w logu mam coś takiego: Ktoś? Coś?

Logger: homeassistant.config_entries
Source: components/tuya/__init__.py:224
First occurred: 14:32:15 (1 occurrences)
Last logged: 14:32:15

Error unloading entry .... for tuya
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/config_entries.py", line 533, in async_unload
    result = await component.async_unload_entry(hass, self)
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/tuya/__init__.py", line 224, in async_unload_entry
    hass_data.device_manager.mq.stop()
  File "/usr/local/lib/python3.10/site-packages/tuya_iot/openmq.py", line 212, in stop
    self.client.disconnect()
AttributeError: 'NoneType' object has no attribute 'disconnect'

Post został podzielony na nowy temat: Brak wybranych encji Tuya

Koledzy czy dziala wam integracja z tuya w ostatnich dniach?

Od kilku dni jak nie codzien to co dwa dni mi sie cos rozlacza i widze taki ekran w ha i wykrzykniki na encjach zamiast ikonek


Ze 2 miesiace temu robilem odswiezenie subskrypcji i ruszylo. Mam do 4 wrzesnia aktywna subskrypcje tuya iot. I nie mozna jej ponownie odswiezyc.

Robilem odlinkowanie apki tuya i ponowne linkowanie z projektem na koncie developera ale to nie pomaga, reload integracji zmienil tylko to ze zamiast wszedzie wyswietlac zolte wykrzykniki niektore encje wyswietla jako przekreslone wtyczki. W integracjach w ha pokazuje 59 urzadzen i 141 encji tak samo jak wtedy gdy wszystko dzialalo.

Przywracanie backupu z poziomu ha powoduje ze nie mozna nawiazac polaczenia z ha w apce na smartfonie odlicza minute i probuje od nowa. Dwa razy przywracalem sprzed 2 dni kopie z poziomu vm proxmoxa i ryszylo, ale o polnocy znow sie wysypuje tuya. W apce tuya na androidach dziala, tylko w ha sie wykrzacza.

Prosze o pomoc