Brak urządzeń w HA z bramki Tuya

Czy ktoś spotkał się już z problemem, że w HA nie widać wszystkich urządzeń jakie są podłączone do Tuya?

Bramka jaką posiadam jest podłączona w innym mieście co HA.
Zależy mi żeby urządzeniami sterować w HA.

Wszystkie urządzenia które są podłączone do bramki są kompatybilne z HA, czyli po podłączeniu do HA są normalnie widoczne.

Przekaźniki, gniazdko oraz termostat widzę, natomiast czujników temperatury oraz głowic nie widzę.

W HA widzę również wszystkie sceny i automatyzacje jakie zrobiłem w Tuya

Przerób bramkę opartą na zamkniętym oprogramowaniu Tuya na otwarto-źródłowy koordynator Zigbee

albo poczekaj, aż ktoś dorobi brakujące funkcje do integracji z użyciem “zamkniętej” bramki, którą używasz (możesz pomóc developerom, ale jeśli to zdalny system to będzie raczej trudno).

Czy mógłbyś łopatologicznie mi to wytłumaczyć? Jak zmienić oprogramowanie i jak pomóc developerom w dodaniu funkcji.
W HA siedzę dopiero od kilkunastu dni i jeszcze nie ogarniam większości.

Albo jedno (konwersja bramki w koordynator - link jest powyżej dla bramki z Lidla, masz prawdopodobnie taką samą tylko z innym brandowaniem, nie namawiam na to, bo nawet nie wiem czy orientujesz się jakie są konsekwencje - to jest rezygnacja z ekosystemu Tuya i budowa własnej sieci Zigbee DIY samemu od zera na bazie jakiejś innej integracji, z tego co wiem bramka po konwersji w koordynator zadziała z integracją ZHA) albo drugie (pomoc developerom integracji, którą używasz, choć nawet nie wspomniałeś jaka to integracja - może jakiś link? przecież na świecie istnieją nie tylko integracje “oficjalne”, a tak się składa, że akurat Tuya w przeciwieństwie do wielu innych producentów nie pomaga w tworzeniu integracji, a wręcz temu przeszkadza).

Nie widzę szans by tłumaczyć krok po kroku, kwestię jak pomóc autorom oprogramowania z pewnością ogarniesz samodzielnie w rok lub dwa (jeśli masz motywację w postaci czegoś co nie działa to może szybciej? musisz po prostu czytać dokumentację tego z czego korzystasz, reszta przyjdzie z czasem) - github wita.