Brak widoku Grafany na karcie

Mam utworzoną Grafane z wykresami temp i z niej utworzoną kartę w dachboard. Jak załączę widok tej karty wyskakuje błąd 401 Unauthorized (zdj poniżej) Jeśli pierwsze uruchomię z lewego paska dodatek Grafana i teraz przejdę do zakładki w dachborad karta działa normalnie. Wszystko się wyświetla prawidłowo. O co chodzi.


  1. Wyczyść cache przeglądarki
  2. Błąd 401: Unauthorized w przypadku wyświetlania paneli niektórych dodatków w Firefox

Generalnie używam w większości Chrome. Wyczyściłem chrome ale nic nie pomogło. Tak to wygląda jakby Grafana była wyłączona. Jak kliknę z paska po lewej grafa, dane jakby się załadowały po czym skrót w Lovelace zaczyna działać. Musze wpierw kliknąć na dodatek w pasku po lewej.

Spróbuj innej przeglądarki (akurat nie używam chrome więc mam zerowe doświadczenie w jej względzie), np. firefox lub vivaldi (ta ostatnia wykorzystuje ten silnik co chrome, ale przynajmniej jakoś chroni prywatność użytkownika), może to nieco rozjaśni sytuację?

Bo tak szczerze mówiąc, to się zastanawiam czy po prostu to nie jest problem braku autoryzacji - rozwiązanie, które ma szansę zadziałać jest opisane tam:

Cześć,
Czy udało Ci się problem rozwiązać? Próbowałem różnymi sposobami - bez efektu. Również tym podanym przez kolegę @szopen.

Edit:

Cześć,
Udało mi się to rozwiązać poprzez:

  1. dodanie do grafany zmiennych:
- name: GF_INGRESS_USER
  value: anonymous
- name: GF_DEFAULT_INSTANCE_NAME
  value: Hassio
- name: GF_AUTH_ANONYMOUS_ENABLED
  value: "true"
- name: GF_SECURITY_ALLOW_EMBEDDING
  value: "true"
- name: GF_SECURITY_COOKIE_SAMESITE
  value: none
- name: GF_SECURITY_COOKIE_SECURE
  value: "true"
- name: GF_SECURITY_LOGIN_REMEMBER_DAYS
  value: "365"
- name: GF_AUTH_BASIC_ENABLED
  value: "true"

Oraz włączenie portu (np 3000)
w linku w iframe zmieniam defaultowy port na ten ustawiony w grafanie
Póki co działa

1 polubienie

Czy możesz podać więcej informacji gdzie zmieniłeś - wprowadziłeś podane wyżej zmienne oraz gdzie zmieniłeś port.