CC2531 urządzenia nie odpowiadają

Nie przeczę, sprzeczne, powinno się dać więcej, ale mi się nie udało… może to 11 urządzenie jest trefne (kostka Aquara1), ale nie mam (przynajmniej chwilowo) już nic innego bateryjnego (może piloty z Ikei dorzucę w dalszej kolejności).

Tu jest trochę więcej o rozmiarze sieci i możliwych do użycia firmware

w tej chwili mam Z-Stack_Home_1.2 (default) ale przewiduję przeflaszowanie też innych (w tym niezalecanych).

Jest jeszcze jedna kwestia - wszystkie moje bateryjne urządzenia to Lumi (z serii MiJia i Aqara2), a one jak wiadomo są skopane fabrycznie - nie współpracują poprawnie z wieloma routerami różnych producentów (mam na myśli głównie żarówki, bo raczej nie planuję kolejnych dedykowanych routerów nawet w postaci np. CC2531 z firmware robiącym z nich routery).

A ja mam dziwny problem, niby mam status bridge offline, w device nie ma nic ani koordynatora, ani czujek ruchu, ale w nodred działają, zmienia stan gdy wykryje ruch.

A w Zigbee2mqtt widać urządzenia :wink:

Co prawda zadawałem to pytanie w innym wątku ale zadam jeszcze raz. Po co Ci potrzebny Zigbee2mqttAssistant?

Z przyzwyczajenia trudno walczyć :wink:.

Problem opisany w wątku Zigbee2MqttAssistant - #59 przez macek

Assistance zaplątał się z jakiegoś starszego snapshota :wink: nie zauważył że to assistance, wątek czytałem i dla tego odinstalowałem go już jakieś czas temu, nie wi skąd się przyplątał znowu ;);byłem przekonany że to ten z pszczółką :wink: już odinstalowany :wink:

Mały update - dorzuciłem do tej testowej instalacji 11 urządzenie bateryjne - ikeowski pilot (czyli problem leży w kostce Aquara, a nie w CC2531).

Cześć, mam problem, Już drugi raz Mój CC2531 stracił połączenie ze wszystkimi urządzeniami.
Nie świeci się dioda a w panelu zigbee2mqqt jest “502: Bad Gateway”

W logach:

READ THIS CAREFULLY
Refusing to start because configuration is not valid, found the following errors:
- friendly_name must be at least 1 char long
If you don't know how to solve this, read https://www.zigbee2mqtt.io/information/configuration.html
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
npm ERR! code ELIFECYCLE
npm ERR! errno 1
npm ERR! zigbee2mqtt@1.18.1 start: `node index.js`
npm ERR! Exit status 1
npm ERR! 
npm ERR! Failed at the zigbee2mqtt@1.18.1 start script.
npm ERR! This is probably not a problem with npm. There is likely additional logging output above.
npm ERR! A complete log of this run can be found in:
npm ERR!     /root/.npm/_logs/2021-03-26T19_39_36_775Z-debug.log
[20:39:37] INFO: Handing over control to Zigbee2mqtt Core ...

Jeśli już próbowałeś wyjąć i ponownie włożyć CC i nie przyniosło to rezultatu to ponownie mu wgraj soft.

a gdzie znaleźć to friendly_name o którym mowa?

Z tego co pamiętam to niestety ale było dość trudno się tego pozbyć. Na pewno nie musiałem wgrać softu