CC2652P aktualizacja firmware i zmiana koordynator <-> router

Tak właśnie robię i niestety efekt jak wyżej :frowning:

Dzięki za instrukcję. Robię krok po kroku i niestety dalej ten sam błąd:

>Initiate access to target: COM4 using 2-pin cJTAG.
>ACK/NAK not received. Expected 0x00 0xCC or 0x00 0x33, received 0x42 0xF8.
>No response from device. Device may not be in bootloader mode. Reset device and try again.
If problem persists, check connection and baud rate.
>Connecting over serial bootloader failed: No response from device. Device may not be in bootloader mode. Reset device and try again.
If problem persists, check connection and baud rate.
>Failed to create device object.

Już mi się kończą pomysły. Spróbuję jeszcze drugim sposobem przez Pythona.

Edit:
Ręce opadają:

root@proxtest:~# python3 cc2538-bsl.py -p /dev/serial/by-id/usb-1a86_USB_Serial-if00-port0 ewv CC1352P2_CC2652P_other_coordinator_20211217.hex
Invoking bootloader by method 1 (default)
Opening port /dev/serial/by-id/usb-1a86_USB_Serial-if00-port0, baud 500000
Connecting to target...
ERROR: Timeout waiting for ACK/NACK after 'Synch (0x55 0x55)'

Możliwe, że mam wersje z zablokowaną możliwością flashowania przez USB ?

Jeśli wprowadzasz go w tryb flashowania jak powyżej i nie chce zaskoczyć, to powodem może być albo wyłączony BSL lub niekontaktujący switch FLASH (zdarzyło mi się kilka razy). Gdyby skończyły Ci się możliwości i nie zaskoczyłoby, to mogę pomóc Ci programatorem jtag.

7 postów zostało podzielonych na nowy temat: Czujniki warunków wegetacji roślin Zigbee (“od Grzegorza”)

@zaawii
Przykładowo mój stick “egony v4 na Ebyte” ma niekontaktujący przycisk flash (więc jest to chyba częstsza przypadłość niż sądziłem, a skoro wspomniał o tym @wileu prawdopodobnie wiedzący o tym sprzęcie najwięcej wśród nas, to chyba to jest naprawdę częsta przypadłość, u siebie podejrzewałem taką możliwość, bo kupiłem sticka z drugiej ręki upapranego klejem) - wystarczy zewrzeć pęsetą jego końcówki zamiast wciskać na siłę (i tak wciskanie z dużą siłą nie pomaga).

PS napiszesz ze 3 słowa więcej o

to może się wydawać nieprawdopodobne,

ale są tacy którzy nie używają FB (w tym ja).

A wracając do tematu dongla to przy okazji tego wątku zajrzałem “do źródła” i jest nowe wydanie (ten soft jest dedykowany do dongli “egony v4 Ebyte”, ale oczywiście można go użyć z kilkoma innymi sprzętowo zgodnymi)

Soft od @egony różni się nieco od tego które jest dostępne u @koenkk (m.in. obsułga “dopału” RF i działające kontrolki LED).

PS Literówka była w tytule wątku (moja sprawka, bo jeśli dobrze pamiętam to ciąłem go z innego) - poprawione.

Jednak to wadliwy przycisk. Po manualnym zwarciu wgrałem soft routera. Nie wiem tylko jak go teraz sparować. Podłączyłem do zasalania (ładowarka telefonu) ale nie widzę go. Coś trzeba na nim wcisnąć ?

Tak, ten przycisk, który masz uwalony, ale po flashowaniu powinien wystartować w trybie parowania.

Udało się sparować ale jakoś dziwnie to działa. Od razu był w sieci i wydawało się ok jednak po odłączeniu i podłączeniu zasilania widnieje jako:

image

Czyżby trzeba po każdym odłączaniu parować go na nowo ?

A czemu mu wgrałeś soft routera ?

Chciałem wzmocnić sygnał w jednym z pomieszczeń.

Szkoda sticka na takie fjuczery.

I tak leżał nieużywany więc dlaczego nie spróbować?

Ok. Twój wybór :). Zabacz na mapce czy go widać.

Nie odłączaj i podłączaj zasilania… on ma pracować cały czas.
Oczywiście nie powinien wymagać ponownego parowania, ale takie nieoczekiwane zmiany powodują przebudowę sieci.

Masz ustawiony na koordynatorze?
permit_join: true
że się sam sparował?

Docelowo oczywiście nie będę odłączał. Zmieniałem tylko gniazdko na bardziej wygodne.

Nie, musze kliknąć aby zezwolić na parowanie.

Nie wiem na ile ta mapa jest prawdomówna ale jak na razie nie podłączyły się do niego żadne urządzenia.

Mapa odświeża się “raz na ruski rok” (złe sformułowanie :stuck_out_tongue: ruskie pierogi zostały w wielu miejscach wycofane z produkcji i zastąpiono je tradycyjnymi, babuni itd.).
Jak to się nie podłączyły? ja tam widzę cała masę linków (te linią przerywaną to trasy prowadzące nie bezpośrednio z koordynatora) urządzenia końcowe (te bateryjne) zmieniają routing tylko wtedy, gdy są aktywne i zazwyczaj dopiero, gdy obecna trasa nie działa lub wykryją lepszą - nie musi się to dziać natychmiast.

Hmm to jakim cudem się sparował bez twojej interwencji? (w każdym razie tak odebrałem to co napisałeś wcześniej).

Widocznie tak jak pisano wcześniej po flashowaniu sam przechodzi w tryb parowania.

Niebieski linię prowadzą do innych ruterów (które były już wcześniej). Pisząc “żadne” maiłem na myśli, że nie podłączyły się urządzenia bateryjne, które mają stosunkowo słaby sygnał w najbardziej oddalonym od koordynatora pomieszczeniu. Wydawało mi się, że jak dam tam router to podłączą się do niego i zyskają lepszy sygnał. Głównie chodzi mi o jedną czujkę ruchu która czasem zapala światło z lagiem ok 2-3sek.

Co do mapy to bardzie przemawia do mnie ten widok:

Nie wiem tylko skąd na tę chwilę biorą się te “wolne elektrony”. Od razu po parowaniu ich nie było (wszystkie były podłączone).

Jako router przechodzi, ale koordynator sam tego nie zrobi (bez kliknięcia w GUI lub ustawienia true w parametrze, który podałem wyżej - wtedy jest w trybie ciągłego parowania) - dziwi mnie to, że jesteś zdziwiony faktem, że znalazł się w sieci :stuck_out_tongue:

Mapa sieci ma wiele niedoróbek, zazwyczaj tak są wyświetlane urządzenia “nieaktywne” którym przedawniła się tabela routingu, ale takie “sieroty” zdarzały mi się też przy niskim LQI.