CC2652P aktualizacja firmware i zmiana koordynator <-> router

Zdziwiony nie jestem. Próbowałem go sparować jednak nie wychodziło to za pierwszym razem dlatego pytałem tutaj jak się to robi.

No właśnie one działają bezproblemowo. Nie mają też słabego sygnału - są stosunkowo niedaleko koordynatora.

A tak poza tematem - fajnie tutaj powymieniać doświadczenie ale szkolenia @artur były do tego typu luźnych rozmów dużo fajniejsze, nie mogę się odczekać kiedy znowu wrócą.

Panowie, pytanka związane z tematem CC2653P z softem routera.
Chciałem dołożyć do sieci drugi CC2653 jako router dla poprawy zasięgu. Soft wgrał się bez problemów.

W logach Z2M widzę że pojawia się nowe urządzenie i łączy się z siecią, jednak nie pojawia się na licie urządzeń. Czy to normlane? Jakaś tam poprawa zasięgu jest ale przy odpytywaniu urządzeń o linkquality poziom mocno skacze np raz jest 15 raz 115.

Kolejny temat mimo że mam zablokowane podłączanie nowych urządzeń, w sieci pojawiło mi się kilka żarówek zapewne od sąsiada. A tak chyba nie powinno być? Bez dodatkowego routera nie zauważyłem niczego takiego.

1 polubienie

Co to za model Dongle ?
Pytam ponieważ jest trochę inny niż na wszystkich filmikach .
Nie umiem go zaktualizować . Próbowałem i SmartRF i ZigStar…
Czy to w ogóle jest CC2652P

Wydaje mi się, że jest to wersja E

Nas pytasz? to nie wiesz co kupiłeś?


Ja na układzie U3 widzę coś w guście MG21 A020II
na 90 stronie datasheet’a

jest opisana kombinacja która by pasowała (czyli ta sama rodzina)
więc szukając dalej to jest ten układ

Na 200% to nie jest CC2566P bo to układ Silicon Labs, a nie TI…
Więc jeśli to Sonoff to zapewne ZBdongle-E

Ja też otrzymałem wersje E zamiast zamówionego P naście dni temu, namęczyłem się srogo zanim się zorientowałem, odesłałem do sprzedawcy, zamówiłem w drugim miejscu i flashowanie poszło od strzała.

Witam,
Posiadam dongla Sonoff Zigbee 3.0 P. Mam problem zrobieniem kopi urządzeń według filmu z pierwszego postu. Chce zaktualizować soft z 20220928 na 20221226 i przy robieniu kopi urządzeń pojawia się coś takiego:


Dodam, jak wcześniej aktualizowałem nie było problemu z kopią urządzeń.

Trudno się czyta z obrazu, błędy najlepiej skopiować i wkleić.
Wersja oprogramowania ZigStarGW Multi tool najnowsza?

Witam
Czy ktoś mógłby wytłumaczyć krok po kroku jak z aktualizować [CC2652P] do najnowszej wersji lub najlepiej działającej. Byłbym wdzięczny Pozdrawiam

@Spatz2_ex_pab11o Windows? Zbdongle-P? (CC2652P)

  1. tam zakładasz sobie konto w TI (krok opcjonalny, ale konieczny jeśli nie masz softu TI)
    https://www.ti.com/secure-link-forward/?gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2F

  2. mając powyższe konto, stamtąd
    FLASH-PROGRAMMER Software programming tool | TI.com
    pobierasz i instalujesz
    FLASH-PROGRAMMER-2 — SmartRF Flash Programmer v2
    Version: 1.8.2 (to wersja z 2020 ale na dziś najnowsza)

  3. instalujesz sterowniki mostka USB (niestety nie wiem jakie do niego pasują, ale chyba CH340) do pobrania u producenta
    CH341SER.ZIP - NanjingQinhengMicroelectronics
    EDIT~na podstawie nieczytelnego zdjęcia z innego wątku
    https://forum.arturhome.pl/uploads/default/original/3X/f/f/ff26d6c0adb482cfbf51524d94c72405d3a16abc.jpeg
    podejrzewam, że zastosowano jednak Silicon Labs CP2102, więc sterownik jest tu
    CP210x USB to UART Bridge VCP Drivers - Silicon Labs

  4. pobierasz plik pasujący do wildcarda CC1352P2_CC2652P_launchpad_*.zip (to dla sticka Sonoff Zbdongle-P, w innych wypadkach należy sprawdzić w tabelce, który plik pasuje)
    w takiej wersji która Cię zadowala (na dziś twoje wymagania spełnia 20221226)
    wersja koordynator z
    Z-Stack-firmware/coordinator/Z-Stack_3.x.0/bin at master · Koenkk/Z-Stack-firmware · GitHub
    lub router (nie określiłeś się co chcesz) z
    Z-Stack-firmware/router/Z-Stack_3.x.0/bin at master · Koenkk/Z-Stack-firmware · GitHub
    wypakowujesz z niego firmware koordynatora/routera w znane miejsce.

  5. wciskając przycisk BOOT wkładasz sticka do portu USB

  6. odpalasz FLASH-PROGRAMMER-2

  7. zostaje znalezione urządzenie na porcie szeregowym, prawdopodobnie nie zostanie rozpoznane, więc wybierasz z listy CC2652P, browsujesz do ścieżki pliku z firmware

  8. zaznaczasz FLASH-PROGRAMMER-2 opcje tak i odpalasz programowanie

PS gdybyś uważnie przeczytał ten wątek, to z tych urywków które są powyżej zbudowałbyś sobie prawidłowy scenariusz

PPS możliwe są też inne opcje (programowanie skryptem lub alternatywnym narzędziem pochodzącym z zupełnie innego projektu).

3 polubienia

4 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Unbricking (odceglanie :P) CC2652P

Dzięki za poradnik. będę próbował.

Post został podzielony na nowy temat: Prośba o opisanie konfiguracji Zigbee2MQTT w/g stanu na połowę 2023

Cześć poradziłeś sobie z tym problemem? Mam to samo.


u mnie też błąd

Od dłuższego czasu (konkretniej od majowego wydania Z-Stack_3.x.0 coordinator z 2023 roku) windowsowy oficjalny flasher TI jest bezużyteczny.
Zamiast niego polecam ZigStar Multi Tool

Alternatywnie można używać pythonowych narzędzi (są dostępne dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych).


Oczywiście mówimy tu o chipsetach Texas Instruments
(wypusty ma MCU Silicon Labs jak np. Sonoff ZBDonle-E czy NabuCasa Skyconnect wymagają zupełnie innych narzędzi!)

2 polubienia

U mnie okazalo sie że mkrostyk byl uszkodzony, i nie przechodzi wtryb Flash, przelutowalem go i wszystko sie udało. Ale tym programem nie od texasa tylko tym z pocztku wątka.

To dopowiedz jeszcze, że chodzi o wypust DIY znany jako “egony v4” (lub v1.5), sprzedawany m.in. przez Grzegorza Sterniczuka

Dokładnie tak.
Wcześnie też mialem problem ze złączem usb w którym trzeba bylo poprawić piny .