CC2652P aktualizacja firmware i zmiana koordynator <-> router

Czy wg tego filmu można również zaktualizować CC2562P (od Grzegorza) ?
Mam dość stary fv (20210211) i chciałbym podnieść. Można wgrać dokładnie ten sam co do Sonoffa ?

Jeśli pytasz o wersję usb to tak. Testowałem robienie kopii, wgrywania softu jako router i koordynator - działa.

Tak USB. Spróbuję też się pobawić. W nowej wersji widziałem że można regulować moc anteny i chyba zaczęło działać dołączanie urządzeń do konkretnego routera. Testowałeś to ?
A CC2562P jako router jak działa ? Wystarczy tylko podłączyć pod samo zasilanie w dowolnym miejscu ?

Musisz zmienić firmware na router. Wtedy wystarczy podłączyć w dowolnym miejscu do zasilania i sparować z koordynatorem.

Tak, w sekcji “experimental” należy dodać wpis:

experimental:
   transmit_power: 20

Nie testowałem.

Wgrałem soft routera tylko po to aby sprawdzić czy działa - sparowałem do testowej instalacji i ruszył. Po jakimś czasie będący już w sieci czujnik podłączył się pod niego - pewnie dlatego, że miał bliżej.
Co do routerów jakbyś szukał rozwiązania DiY to polecam układ CC2530 + CC2591 - sprawdza się idealnie.

Coś mi nie idzie. Po podłączeniu CC2562P nie widzę go w aplikacji ZigStar:

W przeciwieństwie do Sonoffa, który jest wykrywany od razu. Potrzebne jakieś inne sterowniki ?

Edit:
Udało się po kilku próbach wykryć urządzenie jednak flashowanie nie chce się rozpocząć:

Oczywiście podłączam trzymając przycik FLASH.

@szopen , @rafkan w ramach dyskusji o alternatywie dla CC2531 zaczyna się rozwiązywanie problemów z CC2562P, prośba o wydzielenie tego. Dziękuję.

@macek
Mówisz = masz
Ze mną jak z dzieckiem :stuck_out_tongue_winking_eye:
@zaawii
To RFStar czy Ebyte?

Istnieje taka możliwość, że obecne firmware ma nieaktywny BSL i w ten sposób nie wgrasz.

1 polubienie

Puszczasz dopiero jak zacznie się aktualizacja czy wcześniej?

@szopen

Cytat
To RFStar czy Ebyte?

Jak to sprawdzić ?

@macek

Cytat
Puszczasz dopiero jak zacznie się aktualizacja czy wcześniej?

Trzymam od podłączenia aż do momentu jak dostaje ten błąd. Potem już nic się nie dzieje.
Dodam jeszcze, że flashowałem Sonoffa wg tej instrukcji i nie było problemów.

Wciskasz i trzymasz flash. Podłączasz sticka do portu i po ok sekundzie puszczasz przycisk flash. Teraz możesz go już flashować.

Taki jak Twój - Ebyte.

Cytat
Wciskasz i trzymasz flash. Podłączasz sticka do portu i po ok sekundzie puszczasz przycisk flash. Teraz możesz go już flashować.

Wg Twojej metody niestety to samo.

Dodam, że te przyciski działąją:

Tylko flash się wywala.

A zwróciłeś uwagę na to, że dla Ebyte jest INNY firmware niż dla RFStar?

I czy przypadkiem używasz niewłaściwy program… ?
Bo soft wgrywa się tym do EBYT-a - bynajmniej u mnie działa.
image

No oczywiście, że nie :wink: Pierwszy raz to robię dlatego rozpocząłem wątek czy ten fv od Sonoffa się nada. Dzięki wielkie za wyprowadzenie z błędu. Powiedz jeszcze który z tej strony wybrać.
Logika mi podpowiada, że niby pasuje kilka, który będzie dobry ?




Ewentualnie jakieś wskazówki na potomnych na co zwracać uwagę ?

No i słuszna uwaga @Krzyszof_K czy apka do wgrania jest właściwa ?

CC1352P2_CC2652P_other_coordinator_20211217.zip (157,9 KB)

Tylko kurcze nie jestem pewien na 100 % czy to właściwy XD.
Generalnie jak wgrałem zły to i tak się nic nie stało.
To jest do Egony.

Natomiast software pobierasz ze strony texas-a - musisz się zarejestrować ( jak tego nie zmienili ).
Smart RF

W największym skrócie *_launchpad_* jest dla RFStar’a, a *_other_* jest dla Ebyte’a.
W tabelce jest cała lista sticków i kompatybilne z nimi firmware, więc należy wybrać w/g tabelki.

Chyba mam jakiegoś pecha. Tobie też po podłączeniu w Smart RF nie rozpoznaje urządzenia ?

image

Wybieram na dole z listy:
image

ale przy fleszowaniu znowu błąd:

image

Tak masz mieć. Stick ma być w trybie FLASH czyli rozbierasz naciskasz przycisk Flash i trzymając go wkładasz do USB