Co nie działa w najnowszej wersji HA core 2023.4

To nie do końca tak wygląda, to jest dynamicznie rozwijające się open-source, które ma dziesiątki jeśli nie setki autorów zmian w każdym wydaniu - gdyby wszyscy czekali na koniec miesiąca, to wydania z końca miesiąca byłyby tak niedorobione jak obecnie często wersje xxxx.yy.0.

Po prostu kluczowe jest zgłaszanie wykrytych błędów…

Jeśli błędy są nie zgłoszone natychmiast to potrafią zostać i na pół roku, a nawet na zawsze (w ten sposób zniknęło kilka integracji).


Są i pozytywne, co ciekawsze testowałem wydania beta na testowej instalacji (niestety nie jestem w stanie emulować prawdziwej instalacji bo sprzęt jest o wiele za słaby), i wszystkie bety działały mi na niej wzorowo, natomiast przy update dużej instalacji produkcyjnej błędy były na tyle krytyczne, że system się zamknął.

Hehe, zwykle to wszyscy nowi użytkownicy, a potem wchodzą komponenty niestandardowe i robią się problemy…

HA core ma wydania beta adresowane właśnie m.in. do autorów tych komponentów niestandardowych by mogli przetestować swoje programistyczne wypusty tydzień czy 2 przed oficjalnym wydaniem, tylko większość autorów tego nie robi. (w ogóle widziałem w porywach jakieś 200 osób z włączoną analityką którzy są na kanale beta, a użytkowników którzy udostępniają jakiekolwiek dane statystyczne jest ponad 230 tysięcy) - wniosek mniej niż 1 na 1000 użytkowników robi jakiekolwiek testy przed publikacją wydań oficjalnych.

Podobna sytuacja dotyczy systemu HAOS - jest w tej chwili już rc3 dla wersji 10.0, zgłosiłem nawet issue, bo są niedoróbki - pożyjemy zobaczymy, nie mam czasu na dogłębne testy, ale wygląda na to, że motionEye przestanie działać (a to temat na kolejne issue, a dopiero co zacząłem testy z równocześnie wpiętymi wieloma kamerami USB…).