Czujnik Aqara - ciśnienie atmosferyczne - historia, wykres

Cześć,

Skonfigurowałem sobie encję zgodnie z tematem:

Ciśnienie poprawione i jego historia wyświetla się tak jak powinna i widać jego tendencję. Po restarcie serwera HA wartości historyczne dla sensora z ciśnieniem poprawionym znikają. :confused:
press_raw <–po restarcie HA ciśnienie niepoprawione

press_corr ← po restarcie HA ciśnienie poprawione

Jakieś pomysły co robię źle lub czego nie zrobiłem, żeby było dobrze?:slight_smile:

Prosze pokaz konfigurację tego sensora.

BTW po co nowy temat :thinking:? wg mnie wystarczyło dodać nowego posta pod istniejacy temat

Z tym nowym tematem to nie wiem co mnie tkneło. Moderacja jak ma ochotę i chęci to może połączy. :wink:

Wracając do tematu.

    - platform: template
  sensors:
    cisnienie_atmosferyczne:
      unit_of_measurement: 'hPa'
      device_class: pressure
      value_template: "{{ (states('sensor.0x158d0004a00889_pressure')|float * (1 - (0.0065 * 60) / (states('sensor.0x158d0004a00889_temperature')|float + (0.0065 * 60) + 273.15)) ** -5.257) | round(1) }}"
      friendly_name: 'Cisnienie atmosferyczne'
      #icon_template: mdi:gauge

Utworzyłem też równolegle drugi sensor bez " device_class: pressure". Niestety wynik ten sam.
Usuwałem też “friendly_name” i również rezultat ten sam.

Moderatorów oszczedzam, można samemu: skopiowac treść do nowego wątku, stary temat skasować i done!

Naprawione.

Temat można zamknąć.

To podaj rozwiązanie - po to jest właśnie forum

Myślałem, że problem się rozwiązał po aktualizacji do bety HA… niestety nie. :frowning:

Btw. u Ciebie działa czy nie korzystasz z tej “czujki”?

Walkaround który mi doraźnie pomógł.

Wykasowanie wartości zerowej w bazie(przy użyciu phpMyAdmin) dla sensora z poprawionym ciśnieniem. Po tej operacji wykres wraca do postaci czytelnej.

U mnie rozwiązaniem powyższego problemu jest inne zadeklarowanie wartości dla encji “Ciśnienie atmosferyczne”:

Cytat
value_template: “{% if states(‘sensor.cisnienie’) | float > 700 %}{{ (states(‘sensor.cisnienie’)|float * (1 - (0.0065 * 278) / (states(‘sensor.temperatura’)|float + (0.0065 * 278) + 273.15)) ** -5.257) | round(1) }}{% endif %}”

Wartość 700 ustawiłem zakładając, że raczej odczyt ciśnienia z czujnika nie spadnie poniżej tej wartości.
278 oczywiście do dopasowania pod własne położenie.

Masz rację. Dzięki

Podejrzewam, że integracja do obsługi mojej bramki potrafi załapać czkawkę podczas wstawania HA.