Czujnik Prądu PZEM-004T V3

Tak, skoro slave to sam się nie odzywa z zasady, ale problemem się robi sama elektronika w nadmiarze - należałoby przeanalizować rozkład prądów w układzie z diodami (w ogóle to bym proponował powywalać zbędne LEDy, bo wprowadzają one zbędne obciążenie, pewnie będzie trzeba policzyć i powymieniać rezystory).

Na ten moment buduję miernik w oparciu o WT32-ETH01 i 3x PZEM-004T V3 z ewentualną opcją rozbudowy. Może kiedyś sprawdzę empirycznie takie multiple.

1 polubienie

Witam

Po analizie kilkunastu stron internetowych udało mi się zintegrować Sonoff Basic z miernikiem PZEM-004T (V3.0) (1 faza)
Niestety nie jestem do końca zadowolony z efektu - skorzystałem z oprogramowania Tasmota 12.4.
Posiada on ograniczenia które nie przypadły mi do gustu, mianowicie:

  • brak możliwości kalibracji (udało mi się znaleźć informację że kalibracja nia działa w przypadku stosowania przekładnika - wersja 100A - standarwe polecenia typu PowerSet XX.X - Unknown command)
  • ograniczony interwał odświeżania - min wartość to 10 sek.

W związku z tym proszę o info czy ktoś spotkał się z działającym softem który nie ma takich ograniczeń - np odczyt mocy co 3s. Dodatkowo nie chciałbym korzystać z chmury (supla) bo to kolejne komplikacje i przy braku neta wszystko leży.
Platforma sprzętowa - preferowałbym ESP32 ale sonoff też. Od biedy arduino ale to najgorsze dla mnie bo kolejna platforma.

A co da Ci taki częsty odczyt mocy?

Humorystycznie - będę lepiej spał ;-), a na poważnie lubię patrzeć jak cyferki mi skaczą przed oczami.

Przy okazji poświęcając kolejne godziny na poszukiwania natrafiłem w końcu na niezły film tłumaczący powyższe zagadnienie. W weekend spróbuję modyfikacji do esp32 i przeprowadzę testy :wink: