Czujnik ruchu i niby obecności TuYa Zigbee TS0601 230V

Recenzja czujnika TuYa TS0601_motion_sensor control via MQTT | Zigbee2MQTT :

Jest to czujnik ruchu typu PIR a nie czujnik obecności wykorzystujący fale promieniowania elektromagnetycznego do wykrywania obecności.

Niby już jest, pod tym symbolem czujnik na mikrofale, co robi trochę zamieszania na rynku :wink:

I jest jeszcze niby wersja zasilania z USB, a nie 230V.

USB w suficie to trochę dziwne.

1 polubienie

Z USB zasilana jest wersja kwadratowa “ścienna”, ten sufitowy jest na 230V.
Ja mam oba. Z tym na 230V był problem bo cewka w nim strasznie irytująco piszczała. Ten na USB z racji zasilania jest wolny od tego problemu.

Ten z Twojego linka to nie ten sam model co z pierwszego posta, to są dwa różne czujniki, popatrz na nazwy w Z2M:
TuYa TS0601_motion_sensor
TuYa TS0601_smart_human_presence_sensor
Ten, o którym piszesz - identyfikowany jako TS0601_smart_human_presence_sensor to np. Czujnik ruchu i obecności Moes TuYa Zigbee 12V.

@plzws a z ciekawości jak masz taki czujnik na USB umieszczony? Jak poprowadzone zasilanie?

@macek tylko mylący jest sam symbol TS0601 :slight_smile: Bo pod tym jest jeszcze kilka innych modułów :slight_smile: Dziwnie to nazywają, jakby nie mieli pomysłu na symbole :slight_smile:

Czujnik mam przy szafce TV, przyklejony dyskretnie do ściany. Zasilanie z przedłużacza, który ma też porty USB znajdującego się w tej szafce.