Dashboard - powrót do strony głównej

Witam wszystkich,
zrobiłem sobie dashboard na tablecie, mam tam kilka podstron na każdej jest odnośnik który przenosi mnie do strony głównej. Zastanawiam się czy da się zrobić tak żeby automatycznie wracało do głównej strony po określonym czasie.

Pewnie można to wykonać za pomocą jakiejś usługi HA i automatyzacji. A może jest już jakiś dodatek z HACS…

Lecz chciałem przy okazji polecić aplikację, która z pewnością to potrafi i działa na słabym nawet sprzęcie.

1 polubienie

używałem Home-Dashboard ale nie spełniał moich oczekiwań. Przesiadłem się na Fully Kiosk, może tutaj da się coś takiego ustawić?

Czy w Home-Dashboard jest możliwość ustawienia wygaszania ekranu i samodzielnego jego wybudzenia po np wykryciu ruchu przed tabletem z kamery?

niestety nie ma takiej możliwości, przynajmniej ja nie znalazłem. Można ustawić wygaszacz ale trzeba tapnąć żeby wybudzić

Właśnie zaimplementowałem sterowanie wygaszaniem ekranu w HomeHabit dzięki regułom:

Działa to świetnie. Jakiś czas nie używałem tej aplikacji ale widzę, że fajnie się rozwija. Stary tablet można wyciągnąć z szuflady i dać mu nową funkcjonalność. Aplikacja działa u mnie nawet na Android 4.4.

1 polubienie

@angler szybkie pytanko. Bo widze w opisie appki, że to działa nie tylko z HA, ale też z czystym MQTT. Pytanie czy tylko odbiera dane z brokera czy tez je wysyła (np. stan baterii). Mam gdzieś stary tablet samsunga, chyba właśnie pod 4.4 wiec szansa, że to odpalę (jak się do niego dokopie). A może dałoby się wykorzystać BT w tablecie jako tracker z pomocą tej aplikacji?

Na razie próbowałem tylko integracji z HA. W wersji free jest możliwość korzystania z jednej integracji jednocześnie. Możliwości są spore. Najlepiej jak zainstalujesz i sam popatrzysz w ustawienia. UI jest całkiem przejrzyste i wszystko na zasadzie przeciągania i tworzenia wiget’ów. Szybko można się odnaleźć. Dla zaawansowanych webowy konfigurator do pisania w JSON z walidatorem.


@gregusz Zainstaluj sobie testowo na telefonie.

Ograniczenia darmowej wersji niestety nie pozwalają na równoczesną zabawę z kilkoma integracjami, a obawiam się, że płatna będzie przypisana do konkretnego urządzenia (a nie do konta google, przynajmniej tak było i jest w przypadku kilku podobnych aplikacji, a tu nie miałem jeszcze okazji, a raczej czasu, nawet przejrzeć choćby podstawowej dokumentacji, ale apka wygląda naprawdę ciekawie).
Edit: widzę, że mam rację - licencja Premium jest przypisana do urządzenia, dodatkowo jest to jakieś dziwaczne rozwiązanie sądząc po ilości wątków na ten temat na ich dedykowanym forum (z czego czytam między wierszami, że nie można wykonać backupu licencji, ani jej samodzielnie przywrócić korzystając ze Sklepu Play).
Natomiast Premium Plus (umożliwiająca używanie wielu urządzeń) jest subskrypcją.