Device tracker, problemy

Cześć
Jak u was działa śledzenie użytkownika za pomocą telefonu u mnie jakoś średnio to działa nie ma mnie w domu powiedzmy od dwóch godzin, wifi rozłączone, lokalizacja już zmieniona ale dalej pokazuje że w domu, co może być tego powodem bo domyślam się że powinno to lepiej działać, na screenie podana lokalizacja to jakieś 30km od domu

W Ustawieniach w sekcji Osoby, ten device tracker (telefon) musi być przypisany do osoby która ma być w ten sposób śledzona

@on6222 tak jak napisał @pavlo_js - zakłądce osoby:


Na przykładzie powyżej są podane dwie encje ponieważ korzystam jeszcze z Ariela

1 polubienie

Z trochę powiązane, orientuje sie ktoś jak wyłączyć bezinwazyjnie zakładkę mapy (albo całkiem albo dla użytkowników) sprawdzałem w dokumentacji ale ktoś napisał ze wystarczy wykasować z configuration.yaml „default_config” ale wtedy ucieka wiele encją np sunsun? @artur poratujesz?

@pavlo_js @rafkan mam tak ustawione ale pomimo tego nie działa tak jak bym oczekiwał, dostałem teraz powiadomienie że pralka skończyła prac i już teraz jest status poza domem, a tak naprawdę poza domem jestem od godz 7 a dopiero teraz zmienił status, kurcze dziwne to trochę

W ustawieniach aplikacji zaznaczono opcję “Śledzenie oparte na strefach” oraz “Śledzenie lokalizacji w tle”? Zużywa trochę więcej baterii, ale tylko tak działa rozsądnie. No i jeszcze telefon musi zezwalać aplikacji na używanie GPS w tle oraz ignorować oszczędzanie baterii dla tej aplikacji

Tak to wszystko mam zaznaczone i GPS cały czas włączony

@pawelwaz Musisz usunąć “default_config” ale default config to tak naprawdę następujące integracje:

Automation
Home Assistant Cloud
Configuration
Frontend
History
Input boolean
Input datetime
Input number
Input select
Input text
Logbook
Map
Mobile App Support
Person
Scene
Scripts
Simple Service Discovery Protocol (SSDP)
Sun
System Health
Updater
Zero-configuration networking (zeroconf)
Zone

Jak widzisz na liście jest Map więc musisz usunąć default_config i zamienić na listę powyżej bez map.
Prawdę mówiąc nie wiem czy jest sposób aby zostawić default_config, a wywalić tylko map.
Musiałbym sprawdzić czy tam jest obsługa jakiegoś wyjątku.

W jaki sposób aplikacja łączy się z serwerem HA? Chmura Nabu Casa czy dostęp bezpośredni? Telefon ma cały czas dostęp do internetu?

Zewnętrzny IP przekierowane porty, tak cały czas online jak nie wifi to lte

No właśnie próbowałem ale w żaden sposób nie udało mi sie zostawić pozostałych emocji.

Znalazłem coś takiego jeszcze: https://www.home-assistant.io/integrations/map/

Ale nie wiem o co chodzi z tym manualnym wyłączeniem/włączeniem.

Może tylko na panelu bocznym da sie wyłączyć tylko ta zakładkę w lovelace?

@pawelwaz w tym artykule co wysłałeś jest napisane to co Tobie powiedziałem. Aby usunąć mapy to musisz usunąć default_config, a następnie ręcznie dodac to co default_config zawiera z pominięciem map. Czyli usuwasz default_config i dajesz listę tych rzeczy które on zawiera np:
configuration:
frontend:
ale nie dajesz map. Wtedy będziesz miał wszystko poza mapami

Czyli zamiast default_config (usuwam) i wpisuje fronted:
Sun
Fronted
Logbook
Person
…?

bez frontend to są główne moduły tak jak default_config

Po prostu piszesz w configuration.yaml:
sun:
frontend:
logbook:
itp. itd.

Jak to zmienisz to będziesz zrób sprawdzenie konfiguracji przed restartem

Coś musi Cię blokować. Telefon albo firewall. Sam używam Nabu Casa więc ciężko mi powiedzieć. Ze swojej strony mogę polecić device tracker przez Life360. Używałem i działało idealnie. Jednak w związku z faktem, że nie wszyscy użytkownicy przestrzegali włączonych danych mobilnych przerzuciłem się na nmap

@on6222 dla testu zainstaluj sobie apkę “Ariela” zgodnie z tym poradnikiem @artur -a

W niej również są opcje śledzenia, zobaczysz czy to wina apki czy telefonu

Ja również używam HomeAssistant App do śledzenia telefonów i nie działa to najlepiej.
image
Na Głównej byłem jakieś 4 godziny temu… Mimo że telefon ma cały czas włączoną lokalizację i
image
to nadal jestem w trasie…
Nie jest to dopracowane.
Kiedy poruszam się pieszo, to aktualizacja lokalizacji działa znacznie szybciej (co około 5 min)
Problemy z opóźnieniem zauważyłem od ostatnich 2 aktualizacji.

To ja tylko dodam, że mam na telefonie obie aplikacje (testy zobowiązują :slight_smile: ) i Ariela faktycznie na ten moment działa szybciej.

Chyba znalazłem gdzie był problem, narazie testuje i jest ok, otóż w aplikacji ha miałem pozaznaczane śledzenie w tle śledzenie stref ale aplikacja była zabijana przez system jak z niej wychodziłem, zaznaczyłem jak na zrzucie i narazie działa zobaczę jutro rano jak pojadę do pracy, póki co dzięki za pomoc
Screenshot_20200727_231608_com.huawei.systemmanager|233x500

Dziękuje @artur. Sprawdzę po powrocie z wakacji