Device tracker, problemy

Takie ustawienie powoduje u mnie jednoczesne ( w tym samym czasie) przestawienie input_select na home i not_home . Node debug również pokazuje obie wartości( zarówno paload oraz topic), stąd jak mniemam oba nody switch reagują w tym samym czasie i przestawiają input_select jednocześnie. Taki jest powód tego, że nie mogę sobie z tym poradzić.

No teraz musi działać. W nodzie ping ustaw częstotliwość co ile sekund lub minut ma sprawdzać i ip .W nodach call service wiadomo twój input select z opcjami.
flows (5).json (1,5 KB)

Dzięki. Teraz to inna bajka jest. Input działa. Muszę jeszcze ogarnąć te powiadomienia, żeby nie wysyłało przy każdym sprawdzeniu. Nie wiem czy dobrze kombinuję ale protestuję switch z wpisem data.old_state.state

Zrób osobny przepływ. Event state node sprawdza czy input select home i wtedy info na telefon czy gdzie tam chcesz.

Ok. Działam. Czasami mam umysł zapchany. Bardzo dziękuję za nieocenioną pomoc.

Ja przez jakiś czas też miałem problem z lokalizacją tyle, że generalnie nic nie pokazywało w HA. W końcu doszedłem, że w jakiś sposób zostały zablokowane sensory na moim telefonie dla aplikacji HA. Ale patrząc na inne opcje powiązane z dokładnością pozycji to może komuś się przyda obrazek. Pozdrawiam

2 polubienia

Też męczyłem się z wyborem najlepszej opcji na lokalizację urządzeń. Testowałem najpierw apkę HA ale żarło baterię, tak samo Owntrack. Dopiero Google Maps i ich lokalizacja to kompromis między dokładnością i utylizacją baterii. No i nie ma obawy, że przypadkiem się zawiesi… HA i Owntrack co jakiś czas kończyły w sposób zupełnie nieoczekiwany swoją pracę na telefonie.

2 polubienia

@Taisho a jak podpiąłeś google maps z telefonu pod HA w domu? Znaczy się jak wysyłasz swoją lokalizację przez GM? Z pominięciem apki HA?

według tego przepisu https://www.home-assistant.io/integrations/google_maps/

2 polubienia

4 posty zostały podzielonye na nowy temat: Usunięcie wybranych pozycji z Sidebara

Witam. Zadawałem to pytanie już na grupie FB, ale z marnym skutkiem. Może tutaj… :wink:

Macie jakiś aktualny sposób na integrację HA z Google Maps, ale taki, żeby nie wywalało błędów i aktualizowało lokalizacje osób, które ją udostępniają.

Integrację przeprowadziłem zgodnie z przepisem na stronie HA j.w.

Bezpośrednio po integracji u mnie działa, ale nie aktualizują się lokalizacje osób. Po kolejnym restarcie HA już wywala błędy i trzeba ponownie generować cookies:

ERROR (SyncWorker_2) [homeassistant.components.google_maps.device_tracker] The cookie file provided does not provide a valid session. Please create another one and try again

ERROR (MainThread) [homeassistant.components.device_tracker] Error setting up platform legacy google_maps

Niestety, lokalizacja po telefonach bezpośrednio z HA też nie aktualizuje pozycji osób.
Być może jest to problem systemu telefonów (?) - wszyscy lecą na iOS.

Niestety, lokalizacja po telefonach bezpośrednio z HA też nie aktualizuje pozycji osób.
Być może jest to problem systemu telefonów (?) - wszyscy lecą na iOS.

Mam 5 urządzeń które śledzę i stwierdzam, że po odpowiednim ustawieniu HA odczytuje poprawnie i niezawodnie.
Sprawdź swoje stawienia w miejscu na obrazku powyżej
Jedno razowa dokładność
Tryb wysokiej dokładność
Pomocne linki:

Ja mam np. tak:
Kiedy uruchomię samochód, telefon łączy się z samochodem (BT) i wtedy przełącza się w tryb wysokiej dokładności
Czyli co 200 metrów przesyła lokalizacje do HA. Wykorzystuje zimą , jak wracam z pracy 20 sekund przed przybyciem do domu oświetla się podjazd.

Można wysłać zapytanie o lokalizacje (link powyżej)

Niestety, w linku, który podałeś jest napisane, że aby zastosować wywołanie w iOS aplikacja HA musi być odpalona lub być w tle na telefonie. Jeśli chciałbym zrobić automatyzacje dla rodziny, to nie widzę możliwości, żeby mieli i pamiętali o ciągłym odpaleniu HA na telefonach.
Zresztą takie ustawienia w HA na telefonie jak poniżej też niewiele zmieniają :confused:

Android, wszystko działa bez problemu, aktualizacja położenia + rysowanie na mapie przebytych ścieżek. Może spróbuj innych integracji lokalizacji, np. Integracji Places z HACS

1 polubienie

Tak, ubolewam, że uległem presji rodziny pod względem iOS…
Próba rozwiązania problemu za pomocą samych Places też nie pomogła, ale wyczytałem, że działa przy założeniu integracji iCloud3 V3 i grupy rodzinnej w Apple. Aktualnie testuję takie rozwiązanie i wydaje się działać (choć nie bez problemów). Zobaczymy jak długo :wink:

Dzięki za nakierowanie

Z tych co pamiętam to są jeszcze:

OwnTracks

(OwnTracks - Home Assistant)
https://www.home-assistant.io/integrations/owntracks/

Life360

https://www.life360.com/intl/intl-plans-pricing/

Tak, tylko są to dodatkowe aplikacje, które trzeba instalować i podobno obciążają system.
Chcę wykorzystać to, co już mamy zainstalowane i z czego korzystamy.