Device tracker, problemy

No u mnie to Funbox 3 od Orange, więc chyba nie da się jakoś tego spiać sensownie. Ale spróbuję dodać do trackera pinga z sieci, może to będzie sensowne rozwiązanie do wykrywania.

Spróbuj samo Better Presence - to działa na logikę a nie na natychmiastowe zmiany stanów.
Rozwiązanie drugie to dongiel BT - wtedy badasz czy telefon jest w domu ( nie pójdzie Ci na MIUI - brak widoczności telefonu ) lub badasz inne urządzenie na BT ( ja badam tak Amazfita ).
Wygląda to mniej więcej tak :
image

I jak widzisz pomimo iż telefon nie jest zalogowany po WIFI to ta integracja uznaje iż w domu jestem ale sprawdzam dwa urządzenia i trzy możliwości widoczności tj. WIFI , obecność w Strefie ( GPS ) oraz Amazfita bo BT.

Rozwiązanie trzecie tylko trochę drogie - pastylka iNode. Nie musisz mieć do niej tzw bramki ( iNODE LAN ) jeśli nie chcesz się jej programować a badać tylko czy jest.
HA widzi ją poprzez Integrację BLE.

image

Sprawdź np. to (nie wiem pod jaką nazwą funbox3 jest na francuskim rynku)

Pogadaj z ciulami ( uprzedzam że są niereformowalni ) aby wywalić ten shit i żeby Ci dali Funboxa2.
Wtedy pójdzie Ci już górki bo możesz dać swój router który będzie zarządzał siecią ( Funbox3 to ich złom który ma wszystko w sobie i nic do niego nie podłączysz )

1 polubienie

Off topic: a myślałem, że tylko jak tak czasami nazywam niektórych ludzi :grin:

To i tak mały wyraz. Dlatego nie mam ( a mogę mieć ) światłowodu od Orange przez ich durną politykę - ich technikom ma być dobrze a nie klientowi który chce coś więcej niż tylko TV bo trzęsą tyłkami aby przypadkiem klient nie miał swojego GPON/ONT.

Czasami głupota nie ma granic. Bardzo dawno temu zrezygnowałem z usług TP SA i nic mnie nie przekona za kolejną współpracą z Orange, wolałem męczyć się na 3G niż mieć od nich DSLa.

Ja ich rozumiem ALE wystarczy się spytać : chce Pan nasz router czy woli Pan sam się pobawić - dajemy samo ONT plus jak to skonfigurować ( VLAN ) lub czy chce Pan sam internet ? Ale NIEEEE bo sieć się zawali a wciskamy wszystko.
Jakoś inni providerzy potrafią skoro klient ma swój sprzęt.
Ja dawno zrezygnowałem z TV to się mnie pytali dlaczego - grzecznie odpowiedziałem że za reklamy nie mam zamiaru płacić.

Ale to taki OFF-TOP

Dałbyś radę zamieścić swój flow do rozwiązania z pingiem ?

Pewnie.
flows.json (2,0 KB)

Dzięki. Właśnie testuję, tylko nie wiem jak ogarnąć, żeby te powiadomienia pojawiały się tylko wtedy gdy telefon wejdzie w strefę domowego wifi i zacznie pingować. Jak ustawię sprawdzanie np. co 1 min to mam powiadomienie co 1 min.

Może pomocnika użyj . Zamiast powiadomienia użyj call service . W call service niech ustawia pomocnika na np że jestes w strefie home. I nowy przeplyw ze jeśli w strefie home to idzie info.

Ok. Tak już działałem, jednak wolałbym obejść trackera home, bo nie zawsze działa jak należy. pomęczę się jeszcze…

Nie o to chodzi. Zrób sobie pomocnika w HA (input select ) z dwoma polami wyboru - home i not home. Póżniej restart HA lub samych pomocników . Wchodzisz w nodered wklejasz ponizszy przeplyw i powinno dzialac. Oczywiscie za info wklej gdzie ma ta wiadomosc isc np na tablet. Jesli wejdziesz w zasieg rutera ping to wykryje i przestawi pomocnika na home. Node event state wykryje ze pomocnik został przestawiony i wysle info. Oczywiście w nodzie call service wskaż tego pomocnika którego ulepiłeś.Analogicznie musisz wykonac przestawianie stanu na not home.
flows (2).json (2,7 KB)

Moje męki na nic na razie

Z czym masz problem ?. Postaram się wyjaśnić bardziej. Na czym utknołeś ?.

Nie wiem jak to poustawiać, żeby input_select przełączał się w stan not_home jak telefon wyjdzie w wifi

Zamiast nodów debug wstaw co ma się robić czyli w Twoim przypadku call service i przestawianie przełącznika na not home
flows (3).json (1,7 KB)
Edit…
Możesz też za pomocą sensora w aplikacji HA w telefonie do jakiej sieci jest podłączony twój telefon. To jednak wymaga ciągłej pracy lokalizacji w telefonie.

Powiem tak. Już tak kombinowałem, jednak w dalszym ciągu input_select nie przestawia się z home na not_home i odwrotnie ( nie wiem dla czego). Może spróbuję z dwoma przełącznikami input_boolean. Ponadto jak ustawię inject node na sprawdzanie w interwale czasowym to i tak wiadomości idą w zadanym czasie a nie tak jk bym chciał czyli tylko jak wejdę czy wyjdę w strefę wifi.

Wklej tu swój przepływ ,sprawdzę i poprawie go.

To ma być input select typu pole wyboru, nie przełącznik.