Dlaczego TASMOTA oraz ESPHOME nie nadają się do autonomicznej automatyki

Do isom1266 - sorry ale chyba szukasz na siłę jakiś dziwnych tłumaczeń - chcesz merytorycznie to napiszę. NIGDY NIE OCZEKIWAŁEM GOTOWCA, nie interesuje mnie to że ktoś za mnie napisze cały program - zwróciłem się z prośbą o poradę w konkretnym zagadnieniu bo dla mnie ważne jest zdobycie kolejnych umiejętności. Opis problemu zgodnie z życzeniem forum został opublikowany tu: Tasmota i stan przęłącznika w mqtt - JAK? - #10 przez zebaczpl jak widzisz - może gdzieś Ci umknęło.
Po problemach z Tasmotą i sugestiach, że prościej może uda się zrealizować założenia w ESPHome przerzuciłem sią na ten software - DLATEGO powstał wątek Odczyt stanu binary_sensor on boot w ESPHOME.
Po kolejnych porażkach projekt wykonałem w Arduino IDE w jedno popołudnie praktycznie w oparciu o swoją wiedzę, upór, determinację i DOBRĄ DOKUMENTACJĘ (czego nie mogę powiedzieć o TASMOCIE i ESPHome).
Tak wygląda sprawa na dziś.

Nie będę robił osobistych wycieczek, których widziałem już tysiące na forum ale apel do wszystkich czytających (o ile jacyś zostali) - jeśli ktoś zadaje pytanie nieudolnie napiszcie wprost DUŻYMI LITERAMI - chcesz rozązać problem w np. Tasmota - pokaż konfigurację sprzętową, wykonywane dodatkowe komendy, logi itp. bo inaczej nie możemy Ci pomóc - proste i skuteczne.

P.S. A gwoli ścisłości tematy są 3 - jeden dotyczy Tasmoty, jeden ESPHome i jeden ogólny - jak widać skuteczny “clickbait” bo wywołuje interakcjie. Dodam że temat ogólny nie został stworzony w celu zgarnięcia kliknięć - jest raczej próbą uświadomienia niezorientowanym (jak ja), że konkretne narzędzia trzeba wykorzystywać w konkretnym celu i DOBIERAĆ software pod KONKRETNE rozwiązania to co w TASMOCIE robi się w 3 minuty, w ESP zajmuje godziny i na odwrót.