Dodanie pompy ciepła Rotenso ( midea)

Witam, zaczynam przygodę z HA, więc proszę o wyrozumiałość.

Jak udało mi się połączyć Falownik z PV i inne urządzenia to jak na razie wszystko działa.

Już 2 dni męczę się z Pompą Rotenso, posiadam sterownik naścienny, który zbiera wszystkie dane i informację, ze sterownikiem łącze się w aplikacji na telefon Comfort Home ale jest uboga.

Czy HA jest w stanie połączyć się ze sterownikiem naściennym Rotenso? Ustawiam go w tryb AP jest widoczny na innych urządzeniach ale HS go nie wykrywa… Czy trzeba doinstalować jakiś dodatek modbus? Czy może zakupić sterownik elfin lub coś podobnego. ale wydaję mi się że skoro naścienny przekazuje dane do Comfort Home, to powinien być wykrywalny w HS.

Drugie pytanie:

Jaki licznik 3 fazowy polecacie do spięcia zużycia energii domu z HS a jednocześnie sumowania i oddania produkcji z PV?

Pozdrawiam, w przyszłości chciałbym dodawać urządzenia na Zigbee hama.

Mam wrażenie, że zupełnie nie rozumiesz na jakiej zasadzie to wszystko działa, więc podziwiam, że udało się poprawnie zintegrować już tyle różnych urządzeń.

Aby jakiekolwiek urządzenie dało się zintegrować z HA to musi istnieć jakaś standardowa Integracja, która je obsługuje, jeśli to nietypowy sprzęt może być potrzebny jakiś Komponent Niestandardowy (wymagający instalacji, np z HACS ale to nie jest obligatoryjne - niektóre wymagają w pełni manualnej instalacji).

Jest jeszcze inna opcja - niektóre konstrukcje są obsługiwane przez Dodatki, preinstalowane w Sklepie są tylko 2 grupy - Oficjalne i Społeczności HA, jeśli chcesz zainstalować jakiś zupełnie nieoficjalny, to trzeba dodać jego repozytorium (lub repozytorium całej grupy) do Sklepu.

PS Co to jest HS?

PPS Zawsze warto w pytaniach się podpierać jakimiś linkami zawierającymi jakiekolwiek istotne informacje techniczne, czy może chodzi o taką aplikację?

niestety nie mam bladego pojęcia do jakiej grupy sprzętu się ona nadaje (mam na myśli rzeczywistego producenta lub wytwórcę technologii).

Kolejna kwestia: jeden problem = jeden wątek, to ułatwia zalezienie czegokolwiek w przyszłości.

Szukaj może w HACS , może coś od Midea będzie pasować.
O licznikach jest już sporo na forum poszukaj
1.Shelly 3EM prosta integracja i sam montaż 2.Zamel MEW 01 ,Supla montaż podobny, integracja trochę trudniejsza
3.Liczniki z wyjściem mobus,tu już chyba potrzebna wieksza wiedza

Wybacz zamiast HS miało być HA, ( bliskość liter A i S) .

Tak Comfort Home to tak jak w przypadku Midea ( Mcomfort Home ) aplikacja do podłączania urządzeń.

Midea to producent urządzeń min. Pomp Ciepła ( Rotenso, Netsu, Kaisai, Galmet, Hewalex, Buderus, York i inne) to Midea tylko w innej obudowie brandowanej przez polskie marki.

~~Rakon

Niestety HACS daje możliowść tylko MIDEA gdzie oczywiście sterownik z Rotenso się łączy z chmura ale nie wysy ła danych, chyba oprogramowanie sterownika na to nie pozwala.

Zatem cień szansy jest, że działające rozwiązanie będzie zbliżone do już istniejących
np.:

wprawdzie to rozwiązania dla klimatyzatorów, ale jakaś szansa na zbliżone rozwiązania jest, więc proponuję poszukać komponentów niestandardowych, przykładowe obsługujące głównie klimatyzatory, ale nie tylko (istniejące jako preinstalowane repo w HACS, ale możliwe, że jest ich sporo więcej)

HA staje się coraz bardziej popularny w ChRL, więc twoje szanse na pojawienie się czegoś, co zadziała rosną.

Gorące prośby na początek:

  • w ramach jednego wątku poruszaj jeden temat (jedno urządzenie, jeden problem) a nie wszystko na raz.
  • zanim zadasz pytanie, poszukaj na forum (ikonka lupy w prawym górnym rogu) bo tu naprawdę jest już dużo cennych i sprawdzonych informacji.

Skoro się pomyliłeś popraw tam gdzie zrobiłeś błąd aby inni nie mieli już problemu ze zrozumieniem :slight_smile:.