Domofon SIP Akuvox R20A - Akcja URL dla otwarcia przekaźnika

Witam
Mam pytanie czy da się to zrobić w HA. Przyznam, że dopiero zaczynam zabawę z HA (wcześniej miałem tylko Tuya Smart) ale staram się przekonać samego siebie, że warto wejść w HA i że będzie dawał nieco więcej opcji niż Tuya :).
Mam domofon Akuvox R20A to jest klasyczny sipowy wideodomofon z 2 kontami sip i dość rozbudowanymi funkcjami które chciał bym wykorzystać.
Mam w domofonie opcję pod tytułem - AKCJA URL - czyli wykonaj coś jak domofon wykona coś. Jak to teraz pożenić z HA aby po wyzwoleniu przekaźnika A (czyli otwarcie furtki z dowolnego punkty czy to będzie przycisk lokalny czy aplikacja to nie ma znaczenia bo akcja ma się zadziać dla wyzwolenia przekaźnika A - i po wyzwoleniu REL A powinny zapalić się światła podjazdu. Do tej pory miałem to zrobione poprzez fizyczny przekaźnik który załączał mi styk w przekaźniku w rozdzielni i te światła które miałem podłączone do rozdzielni to się zapalają - teraz chciał bym aby się nieco więcej świateł zapaliło i to takich do których nie mam kablowego dostępu (mają przekaźniki Tuya). Poniżęj ekran z domofonu -
R20a

Poczytaj:

Super - dziękuję. Przetestuję.

Edit:

Pod tym linkiem jest integracja ale z HomeAssistant >> Akuvox a jak potrzebuję w drugą stronę czyli coś się wydarzyło w Akuvox (wyzwolony przekaźnik) >> HA wykonuje akcję włącz światło.

udało ci się rozwiązać to włączanie światła? Prawdopodobnie da się to zrobić za pomocą firmware tasmota w urządzeniu wykonawczym oraz wykorzystać komendy Commands - Tasmota Nie sprawdzałem tego bo w urządzeniach mam ESPHome a tam komendy trzeba wysyłać jako POST a nie GET jak jest w acuvox

HA od wersji 2023.5 obsługuje webhook GET - można sobie zintegrować Akuvoxa

ok - a tak bardziej ludzkim językiem?

tworzysz nową automatyzację, Wyzwalacze → Po otrzymaniu ładunku Webhook. klikasz zębatkę przy identyfikatorze webhook, wybierasz GET. klikasz kopiowanie przy identyfikatorze, masz link do wpisania w Akuvox (np. http://192.168.0.14:8123/api/webhook/xxxyyyzzzqqqwwee). Dodajesz warunki i akcje i masz gotowe. Link do webhook wpisujesz w Akuvox.

Dziękuję zadziałało.
Tylko informacyjnie dla innych szukających tego rozwiązania - adres http://192… wklejamy w Akuwox w Urządzenie >> Akcje URL a nie jak Wejscie > Przekaźnik > Akcie HTTP

Witam Panowie,
próbował ktoś Akuvoxa ożenić z ha za pomocą jakiejś kart z obsługą klienta SIP? Tak aby po prostu można nawiązać połączenie jak przez app Smartplus? Znalazłem coś nt. Asterisk

Poczytaj ten temat

Ty masz videodomofon i największym problemem jest uzyskanie tzw. wczesnych mediów inaczej nie warto się w to bawić.