Duży teren do ogarnięcia

Ale to jest chipset WiFi, a jaki masz tam Zigbee?

aby ograniczyć zgadywanie tu masz dokumentację dla różnych koordynatorów:

który z nich masz na stacku ezsp?

edit:
Wcześniej pisałeś o Sonoff ZB Bridge PRO, ale w nim nie powinno być Realtek’a RTL8196E, tylko Espressif ESP32…

Bez pro dokładnie to ten kupiłem https://allegro.pl/oferta/sonoff-zigbee-bridge-bramka-centralka-tasmota-9868873103

Wybacz mi ale dopiero wchodzę w świat automatyzacji :slight_smile:

I otwierałeś mu obudowę aby sprawdzić jakie ma flaki?
(wkręty są pod gumowymi nóżkami jeśli dobrze pamiętam)
Coś jest nie halo z tym opisem oferty, bo Tasmota nie działa na Realteku (więc, albo sprzęt jest na bazie jakiegoś ESPxxx i jest tam Tasmota, albo na bazie Realteka i jest to modyfikacja opisana w linku poniżej lub do niej podobna).

ten Realtek jest w bramkach Tuya

Esp8266ex

Alternatywny soft pewnie już masz wgrany (jeśli nie, to info poniżej), tu masz opis jak skonfigurować

więcej informacji

Tak patrzę na dokumentacje (również tą od Z2M) i nie widzę, aby ten koordynator na Tasmocie miał wsparcie Z2M, oczywiście informacje z dokumentacji mogą być nieaktualne, ale moim zdaniem powinieneś chociaż spróbować integracji ZHA.

Kolejna kwestia - nie ma potrzeby używania różnych portów (z tego co widzę standard to 8888), skoro każda bramka ma inny IP.

edit:
jednak jest wsparcie w Z2M

Dzięki, już nie mam siły, 2 dni straciłem na próby, rodzina już na mnie jest wkurzona. zrobię tak że na jednym sonoff zrobię ZHA, na drugim Z2M a na 3 podłączony pod HA (mam na stacji HP) pod usb Conbee 2 (już kupiłem i czekam) z deCONZ powinno zadziałać :slight_smile:

4 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Alternatywa dla CC2531