Działania administratorów i moderatorów (dyskusja wydzielona z wątku)

Odpowiem tutaj, by nie rozmydlać tamtego wątku.

Karierę na forum zacząłeś od wątku prowadzonego przez Ciebie w stylu typowym dla spamerów, ale jesteśmy tylko ludźmi i możemy się mylić.
Dodam, że to nie jest jedyne forum, którym się zajmują członkowie naszej ekipy… więc już w tym momencie mogę powiedzieć, że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie…

Więc jeśli nie bierzesz wierszówki za swoje posty, to w tym miejscu przepraszam Cię publicznie za podejrzenia.


Jestem moderatorem i tępię tu SPAM (ktoś to musi robić, sorry), ale jak pewnie zauważyłeś usunąłem swoją wypowiedź (gdzieś na początku tamtego wątku) natychmiast, gdy zrozumiałem co chciałeś przekazać, bo na wstępie tak zamotałeś rozlegle opisując rozwiązanie, którego nie chcesz, że miałem już na starcie wątpliwości czy ten wątek to nie jest w 100% jedynie element kampanii reklamowej. (Może pech tak chciał, ale akurat w tym samym czasie zaczęła się kampania reklamowa pewnego nowego polskiego systemu, nazwy celowo nie podaję.)
Tamta skasowana wypowiedź była celowo szorstka, ta którą cytujesz tutaj też taka jest, to celowe.

Może to nie do wszystkich dociera, ale zwalczanie spamu/pozycjonowania/szeptanki/innych form ukrytej reklamy jest konieczne dla zachowania neutralności forum, a tym samym jest w interesie wszystkich jego normalnych użytkowników.

Kolejna kwestia - sam na siebie rzucasz podejrzenia wspominając o zasięgach, to jest niszowe forum i jest specjalizowane, więc mimo braku masowości trafia do specyficznej grupy odbiorców, a tym samym ma potencjalnie bardzo wysoki CTR.


Nie da się pisać samymi ogólnikami, nazwy, modele, producenci muszą się pojawiać, linki do dokumentacji technicznej są wręcz mile widziane, ale np. linki do sklepów zasadniczo wcale nie muszą się pojawiać.

Jak zauważyłeś to małe forum, więc osoby co do których mamy pewność, że zachowują właściwą dozę neutralności mogą pisać o nowych na rynku rozwiązaniach (nawet jeśli takie skrótowe informacje wyglądają podobnie do lokowania), bo bez tego tematyka by nie podążała za nowościami.
ALE jesteś tu nowy i w dodatku zaczynasz już kręcić awantury, czy teraz już czujesz różnicę?
Gdybyś miał charakterystycznego nicka, którego znałbym z jakiegoś innego forum i wiedziałbym na 100% kim jesteś, może spojrzałbym na to inaczej.


I ostatnia sprawa - na odpowiedzi, te całkiem rzeczowe, z których pewnie choć w części skorzystasz poświęciliśmy sporo czasu z naszych prywatnych żyć, sporo więcej niż na wygenerowanie ostrzeżenia, i jak sam widzisz tamten wątek jak dotąd nie jest w kuble (nie machamy najpierw siekierką, tylko staramy się rozwiązać takie sprawy możliwie łagodnie, ale spamu nie da się tępić łagodnie - jeśli się pojawi, to siekiera musi pójść w ruch), w dodatku staramy się dać Ci możliwie najlepsze porady.
(mi osobiście zabrałeś przynajmniej z godzinę z życia, ale teraz tracę kolejną tym razem na jałową dyskusję).

2 polubienia