Działania administratorów i moderatorów (dyskusja wydzielona z wątku)

Skąd biorę CO?..

A możesz podać kolejne przykłady takiego zachowania adminów/moderatorów skoro użyłeś liczby mnogiej? Powiem szczerze, że poczułem sie urażony, od dawna jestem na forum i często tu zaglądam ale nic takiego nie zauważyłem.

Mnie osobiście ten temat tutaj wyżej poruszył… ale często obserwuje inne tematy i wg mnie niektóre wypowiedzi są co najmniej nie na miejscu… bo wg mnie admin powinien być “wzorem” do naśladowania… a jak by wszyscy walili niektórymi tekstami jakie się tu pojawiały to nie różnilibyśmy się niczym od grupy na facebooku :frowning:
PS
Gdyby wszyscy działali jak Ty @macek to by nie było innego forum :slight_smile: więc sory jeżeli poczułeś się urażony, nie dotyczy to wszystkich

Myślę , że to będzie dobre intro do dyskusji :laughing:

nie bardzo widzę sens ciągnięcia wątku dalej… zwróciłem uwagę na słabe podejście do tematu a tutaj nie potrzebnie to rozdmuchiwać. Absolutnie nie miało to na celu jakikolwiek atak ale patrząc na dobro tego forum bardzo bym chciał aby takie teksty nie miały miejsca bo albo forum służy ludziom by pomagać albo lepiej żeby w ogóle nie istniało

Może jednak potrzeba, nie jesteś jedyny, który ma uwagi.

Nie wiem jak reszta ekipy moderacyjnej, ale ja sobie cenię dobrze sprecyzowane uwagi użytkowników odnośnie naszej pracy.

Jestem zdania, że jeżeli coś jest “nie tak” to należy o tym mówić aby można było wprowadzić zmiany, dzięki którym będzie lepiej.

Konta na FB nie mam dlatego nie mam porównania. Aby rozwiązywać problem muszę wiedzieć co najmniej tyle ile osoba, która problem zglasza a od osoby zgłaszającej oczekuję zaangażowania w przekazaniu jak największej ilości informacji. Naprawdę czasami na forum nie mam czasu na zabawę w stylu “100 pytań do” (to się sprawdza tylko podczas rozwiazywania problemów przez telefon bo interakcja jest natychmiastowa) albo “wróżenie ze szklanej kuli”. Czasami, też mam ochotę “na dowalenie tekstem” ale nauczylem się, że z pośpiech i emocje nie są dobrymi doradcami :wink:.

Nie jestem Tu zbyt długo i mało się udzielam, ale byłem/“jestem” moderatorem na dużo większym forum.
Tu widzę kolejne podejście roszczeniowe jednego z użytkowników forum.
Niema podane na tacy to już problem i obraza.

Na tym forum Macie spokój i kulturę. Brak chamstwa, troli i spamu. Niby czyja to zasługa?

No to różnica polega na tym że sam nie jestem tutaj moderatorem a bywam często i staram się i udzielać i pomagać ile się da jeżeli na danym temacie się znam… jeżeli być prześledził wątek od którego się zaczęło zauważyłbyś język w którym Rafkan się wypowiadał… żadnej podpowiedzi, tylko nic nie wnoszące teksty… same wpisy też były modyfikowane bo np ten:
image

w pierwszej wersji brzmiał “Skoro tak twierdzisz”… no idealny przykład. Pisze że zresetowałem wartość energii a ten dalej w swoje… “że to nie możliwe” - a finalnie udało mi się przywrócić i zresetować gniazdko którego twierdzi że się nie da.
Również uważam że TO forum jest milion razy lepsze od innych (jeżeli nie najlepsze) ale widać czasem wypowiedź całkowicie nie na miejscu, nic nie wnoszący wpis tylko szydzący z osoby która prosi o pomoc.
Zbierane są punkty za ilość postów ? bo innego wytłumaczenia nie widzę po co się wypowiadać jeżeli się nie chce pomóc ?
Sam bym chciał aby to forum było wiodące i moje zwrócenie uwagi na język nie ma żadnego innego celu jak poprawę działania całości ! - zresztą na końcu tamtego wątku i tak mu podziękowałem :slight_smile: i skoro widać pojawia się oficjalna prośba będę bardziej zwracać uwagę w przyszłości aby było w naszych wpisach więcej zrozumienia i wyrozumiałości bo nie każdy urodził się programistą.

3 polubienia

… a zacząłeś swój przypadek kliniczny rozbierać na czynniki pierwsze.
Poświęciłem chwilę czasu na zrozumienie Twojego rozwiązania problemu i tak do końca nie wiadomo co było przyczyną i jakie ostateczne było jego rozwiązanie (bo chyba ponowna instalacja nie jest właściwym rozwiązaniem?).
Na początku mojej obecności na forum też wydawało mi się, że @rafkan zbytnio beszta “młodych” (nawet było małe spięcie :wink: ). Zbytnio nie będę tego uzasadniał, ale po czasie dochodzę do wniosku i polecę klasykiem “… należało się”. Można również tak jak @szopen n-ty raz tłumaczyć to samo ( to nie jest opinia, bo to jego czas i jego wybór) tylko dlatego, że userowi nie chce się poświęcić trochę czasu na przygotowanie się do tematu.
Pochodzę z czasów gdy dla rozwiązania problemu należało udać się do księgarni i ludzie byli mniej “wrażliwi”, więc mam mniejsza tolerancję. Dla mnie nie jest usprawiedliwieniem, że jestem “nowy” i zupełnie się nie znam. Nawet najlepsze wytłumaczenie problemu dla osoby nie mającej podstaw to “krew w piach”.
Nawet nie wiem ilu i jakich moderatorów posiadamy, więc nic szczególnego o ich działalności powiedzieć nie mogę ( jeden poprawia mi ortografię a drugi scala posty :slight_smile: :saluting_face:).

1 polubienie

nie mogę się wypowiadać na inne przypadki ponieważ tylko je widziałem i nie notuję gdzie kto co i jak, a wg mnie nie były na miejscu
też jestem jeszcze pokolenia gdzie encyklopedia miała znaczenie a nie dzisiejsza elektroda :slight_smile: i zadając pytanie wiem że przejrzałem już forum i ogólnie neta…
no a rozwiązanie mojego problemu jest w ostatnim poście (i też ktoś mi kiedyś zwrócił uwagę "nie piszemy postów pod swoim postem, więc jest zrobiony —edit— i rozwiązanie) i też mogłem olać zamknąć wątek a wrzuciłem rozwiązanie aby inni mogli w przyszłości skorzystać gdy będą mieli podobny problem :slight_smile: no ale nie o tym tu mowa :):slight_smile:
Każdy kto dostał rykoszetem na swoje pytania ma swoje przemyślenia i wie czy pytanie było zasadne i czy “głupia odpowiedź” nie była przypadkiem podpowiedzią a wręcz odpowiedzią. więc wątek może być prowadzony przez innych którzy mogą podać swój przypadek “do poprawy”.

1 polubienie

… a widzisz :slight_smile: …nie pomyślałeś, że uznał Cię na tyle “ogarniętym” i w ten sposób naprowadzi Cię na rozwiązanie.

Brzytwa Ockhama (nazywana także zasadą ekonomii myślenia) – zasada, zgodnie z którą w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty, wybierając takie wyjaśnienia, które opierają się na jak najmniejszej liczbie pojęć i założeń :slight_smile:

1 polubienie

Bo widzisz @Irek_k są co najmniej trzy grupy użytkowników forum :

  1. mają “podstawy” wiedzę i potrafią

  2. nie mają “podstaw” , wiedzy ale jak im wskazać to potrafią

  3. nie mają “podstaw”, wiedzy i nie potrafią
    dlatego każdy z tej grupy ma inne oczekiwania i oczekuje pomocy ze strony innych użytkowników adekwatnej do swoich umiejętności. Do tego dochodzą oczywiście emocje ze strony jednej jak i drugiej, chęci bądź nie udzielenia pomocy “trochę” bądź “na tacy” , czasem prościej podać na tacy niż tłumaczyć.

Co do działań moderatorów to w mojej opinii są skuteczni, pomocni i chętni do udzielania wszelkiej pomocy, reagują szybko, aktywnie uczestniczą w działaniach forum i nie ma dla mnie znaczenia czy oprócz dzielenia się swoją wiedzą udzielając pomocy, w ramach swoich obowiązków moderatorkich udzielą mnie czy innemu użytkownikowi “upomnienia” widać należało się :slight_smile:

W wielu postach zdarzają sie “małe pyskówki” co nie powinno mieć miejsca w dedykowanym konkretnemu problemowi wątkowi i powinno być “wycinane/przenoszone” do np. wydzielonego miejsca na takie “utarczki” aby ktoś kto ma coś do wyjaśnienia mógł się swobodnie wypowiedzieć/ wytłumaczyć/ wyjaśnić.

Co do pracy Administratora to nie mam zdania, bo w mojej ocenie nie uczestniczy aktywnie w “życiu” forum, a pojawia się od “wielkiego dzwonu” wywołany do “tablicy” widać ma inne obowiązki, poza tym nic nie musi jak większość z nas , “chce to działa nie to nie”

2 polubienia

Moderator odjeżdża nie w tą stronę co powinien grożąc kasacją wątku bo jemu “wydaje się” nie mając żadnego poparcia swoich słów.

Gdybym faktycznie lokował jakieś produkty czy wykazywał zachowanie tego typu to można zwrócić uwagę.

Zdecydowanie zachowanie nie na miejscu, moderator powinien przemyśleć coś zanim napisze i być przykładem dobrego zachowania. Jeśli faktycznie zrobiłem coś nie tak, to można ująć to w lepsze słowa bez potrzebnego zgrzytu.

Odpowiem tutaj, by nie rozmydlać tamtego wątku.

Karierę na forum zacząłeś od wątku prowadzonego przez Ciebie w stylu typowym dla spamerów, ale jesteśmy tylko ludźmi i możemy się mylić.
Dodam, że to nie jest jedyne forum, którym się zajmują członkowie naszej ekipy… więc już w tym momencie mogę powiedzieć, że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie…

Więc jeśli nie bierzesz wierszówki za swoje posty, to w tym miejscu przepraszam Cię publicznie za podejrzenia.


Jestem moderatorem i tępię tu SPAM (ktoś to musi robić, sorry), ale jak pewnie zauważyłeś usunąłem swoją wypowiedź (gdzieś na początku tamtego wątku) natychmiast, gdy zrozumiałem co chciałeś przekazać, bo na wstępie tak zamotałeś rozlegle opisując rozwiązanie, którego nie chcesz, że miałem już na starcie wątpliwości czy ten wątek to nie jest w 100% jedynie element kampanii reklamowej. (Może pech tak chciał, ale akurat w tym samym czasie zaczęła się kampania reklamowa pewnego nowego polskiego systemu, nazwy celowo nie podaję.)
Tamta skasowana wypowiedź była celowo szorstka, ta którą cytujesz tutaj też taka jest, to celowe.

Może to nie do wszystkich dociera, ale zwalczanie spamu/pozycjonowania/szeptanki/innych form ukrytej reklamy jest konieczne dla zachowania neutralności forum, a tym samym jest w interesie wszystkich jego normalnych użytkowników.

Kolejna kwestia - sam na siebie rzucasz podejrzenia wspominając o zasięgach, to jest niszowe forum i jest specjalizowane, więc mimo braku masowości trafia do specyficznej grupy odbiorców, a tym samym ma potencjalnie bardzo wysoki CTR.


Nie da się pisać samymi ogólnikami, nazwy, modele, producenci muszą się pojawiać, linki do dokumentacji technicznej są wręcz mile widziane, ale np. linki do sklepów zasadniczo wcale nie muszą się pojawiać.

Jak zauważyłeś to małe forum, więc osoby co do których mamy pewność, że zachowują właściwą dozę neutralności mogą pisać o nowych na rynku rozwiązaniach (nawet jeśli takie skrótowe informacje wyglądają podobnie do lokowania), bo bez tego tematyka by nie podążała za nowościami.
ALE jesteś tu nowy i w dodatku zaczynasz już kręcić awantury, czy teraz już czujesz różnicę?
Gdybyś miał charakterystycznego nicka, którego znałbym z jakiegoś innego forum i wiedziałbym na 100% kim jesteś, może spojrzałbym na to inaczej.


I ostatnia sprawa - na odpowiedzi, te całkiem rzeczowe, z których pewnie choć w części skorzystasz poświęciliśmy sporo czasu z naszych prywatnych żyć, sporo więcej niż na wygenerowanie ostrzeżenia, i jak sam widzisz tamten wątek jak dotąd nie jest w kuble (nie machamy najpierw siekierką, tylko staramy się rozwiązać takie sprawy możliwie łagodnie, ale spamu nie da się tępić łagodnie - jeśli się pojawi, to siekiera musi pójść w ruch), w dodatku staramy się dać Ci możliwie najlepsze porady.
(mi osobiście zabrałeś przynajmniej z godzinę z życia, ale teraz tracę kolejną tym razem na jałową dyskusję).

2 polubienia

Nie tylko moderator odniósł wrażenie, że celowo lokujesz markę i kto jak kto ale @szopen wykazuje się zawsze wysoką kulturą komunikacji. Jako nowy uczestnik forum wzbudziłeś nasze podejrzenia, otrzymałeś kulturalnie ostrzenie od moderatora, a Twoja odpowiedź tylko pogłębia podejrzenia co do twoich intencji. Takie są fakty.

1 polubienie

Byłem modem na nie jednym forum i co nie co wiem jak to działa.
Więc punktując:
Czym jest styl typowy dla spamerów? - SPAM ma trochę inna definicję niż Ci się chyba wydaje.
Kto jeszcze odniósł takie wrażenie? - Rozumiem, że teraz się ktoś taki pojawi choć w wątku nie brał udziału.
Wspomnienie o zasięgach było w odniesieniu do Twoich oskarżeń więc nie obracaj kota ogonem.
Jestem nowy i to ja kręcę awanturę? - Spójrz na swój post potem pogadajmy bo ja niczego nie kręciłem do momentu, aż się nie zjawiłeś.
Jeśli, ktoś mi odpowiada w wątku robi to pro bono (to samo tyczy się bycia modem) tak jak ja to robię na innych forach w zakresie mojej wiedzy i nie płaczę potem tym osobą ile to przez nich czasu straciłem. - Błagam ogarnij się i nie wywlekaj teraz o czasie z prywatnego życia bo koniec końców to ty kręcisz dramę i nie potrafisz przyjąć konstruktywnej krytyki.

Jako ten pierwszy który trochę poruszył temat zachowania moderatorów stanę mocno za ich obroną !
dawno nie widziałem jakiś głupich tekstów czy obraźliwych opisów, i co jak co ale @szopen ma czasem ciętą ripostę ale nigdy nie była obraźliwa!
Wg mnie taka forma jest jak najbardziej OK bo czasem MY użytkownicy zadajemy tak proste (żeby nie pisać głupie) pytania, że naprawdę albo trzeba komuś dać do zrozumienia że lenistwo to wada.
Patrząc na ten konkretny wątek nie sądzę aby tak długie wypowiedzi dość dobrze opisujące pomysły miały na celu kogoś urażanie. Osobiście też nie mam nic przeciwko “lokowaniu” produktu bo czasami fajnie podesłać komuś fajny konkretny pomysł czy rozwiązanie ale trzeba pamiętać że wchodząc w pewne grono (tutaj forum) gdzie są ustalone zasady trzeba się ich trzymać (czy się podoba czy nie) (a sam nie jednokrotnie walczyłem np z pisaniem postu pod postem :stuck_out_tongue: najpierw z moderatorami a później sam ze sobą aż w końcu zrozumiałem że tak jest lepiej :))

Ktoś odniósł, nie mogę tu cytować prywatnej korespondencji.

Skoro byłeś modem, to niewątpliwie wiesz, że mamy też niepubliczne kanały komunikacji.

Ponieważ nie mogę być “sędzią na własnym procesie”, wiążące decyzje podejmą inni moderatorzy.

PS Jeśli próbujesz sugerować, że coś tu będę pisał z innego własnego konta, to jesteś w dużym błędzie - takie działanie to poziom gimnazjum (a w czasach gdy nie istnieją gimnazja, wręcz zalatuje szkołą podstawową…)