Ecoharmonogram i waste_collection_schedule

Dodałem Waste Collection Schedule - "niestandardowy komponent Home Assistant, który pobiera harmonogramy odbioru odpadów od wielu usługodawców.

Ale niezależnie co wpiszę w konfiguracji, to do kalendarza przechodzi tylko termin płatności

waste_collection_schedule:
  sources:
    - name: ecoharmonogram_pl
      args:
        town: Dąbrówka
        street: Fosowa
        district: Dopiewo
        house_number: 0
        additional_sides_matcher: ZABUDOWA JEDNORODZINNA

Co ciekawe jak w pliku
/config/custom_components/waste_collection_schedule/waste_collection_schedule/service/EcoHarmonogramPL.py
zamiast schedulePeriodId wpisałem konkretny ID to zadziałało

def fetch_streets(sp, town, street, house_number):
        payload = {'streetName': str(street), 'number': str(house_number), 'townId':town.get("id"),'schedulePeriodId': '4333'}

Tylko obawiam się że do pierwszej aktualizacji a wtedy na 100% nie będę już pamiętał jak to zrobiłem.
Wygląda na to że ecoharmonogram dla mojej wsi rzuca kilka rodzajów zdarzeń w tym samym czasie i płatności są osobno, możliwe że pobiera tylko pierwszy lub ostatni wpis

Macie jakiś pomysł jak to ogarnąć?

To cytat z tamtego wątku, jak sądzę założonego przez autora polskiego dostosowania tego komponentu.

Pamiętaj że jest koniec roku i same firmy przewozowe nie mają ułożonego harmonogramu na kolejny rok. Pojawi się pewnie po nowym roku. Ja tak mam od paru dni (termin nieznany)i wywala tylko termin płatności.
Wiem że nie powinno mieć znaczenia ale wpisz “additional_sides_matcher: Zabudowa jednorodzinna”. Ja mam tak dokładnie jak w aplikacji/ wykazie i śmiga bez problemu. Nie posiadam też wpisu odnośnie nr budynku.

1 polubienie

Zgłosiłem ten problem do autora integracji z ecoharmonogram, ale sprowadza się on do tego, że jest założenie jednego harmonogramu danego typu dla danej lokalizacji. U siebie rozwiązałem to poprzez zakomentowanie następujących linijek w pliku /custom_components/waste_collection_schedule/waste_collection_schedule/source/ecoharmonogram_pl.py

65                    entries = []
...
77                    if self.additional_sides_matcher_input != "":
78                        return entries