Esp licznik wody

Ja zrobiłem trochę inaczej:

Działało nawet nawet, ale zdemontowałem, bo miły Pan z wodociągów mnie zgłosił i musiałem zdemontować :sweat_smile:

Teraz spróbuję z esp32cam za pomocą opencv:

1 polubienie

Ja bym się upierał przy swoim w tej sytuacji, ale na tę ewentualność nie wpuszczam Pana z wodociągów do domu :upside_down_face:. Odczyt podaję sam raz w miesiącu przez eBOK. Na wymianę licznika i tak muszą się ze mną umówić.

1 polubienie

No u mnie na wodomierzu jest jakaś nakładką do zdalnego odczytu, to nie jestem w stanie nic zrobić, nawet użyć AI bo cześć licznika jest zasłonięta, a zna ktoś jakiś sposób na odczyt tej nakładki? Tj żeby z niej brać dane :slight_smile:

Co najmniej dwa, w tym z pierwszego Wmbusmeters pięknie rozwija się projekt kolegi @_Szczepan

1 polubienie

Taka ciekawostka: Tauron zaprzestał spisywania liczników energii, które są zainstalowane w domu - inkasent już nie dzwoni tylko zostawia karteczkę z prośbą o podanie licznika SMS do inkasenta, oczywiście stan licznika podaję przez stronę Taurona a na liczniku mogę wreszcie zamontować np. iNode Meter :wink:.

Upierałem się, ale nic to nie dało:P
Postraszyli mnie sądem i odłączeniem wody, więc nie bylo sensu dalej się upierać:D

Zrób fotkę, bo jakoś sobie nie umiem wyobrazić sytuacji, że liczydło bębenkowe jest zasłonięte (do pracy nakładki jest potrzebny tylko wskazówkowy fragment liczydła ze wskazówką zmodyfikowaną na tarczę z impulsatorem i on istotnie musi być zasłonięty, swoją drogą w licznikach przeznaczonych do współpracy z nakładkami i tak nie są montowane pozostałe wskazówki).
Projekt AI-on-the-edge-device radzi sobie też z licznikami w których widać tylko bębenki (lub inaczej prezentowane wskaźniki cyfrowe), jakkolwiek jeśli z jakiegoś powodu (np. soczewkowania obudowy) widok jest zniekształcony to pozostanie wytrenowanie własnej bazy… ale skoro masz nakładkę, to zawsze możesz spróbować ją podsłuchać…

Gdyby ludzie nie kradli wody na masową skalę nikt by nie robił takiego rabanu, a tak jest zawsze podejrzenie, że próbujesz zatrzymać licznik.