Frigate - NVR z funkcją wykrywania obiektów w czasie rzeczywistym dla kamer IP HA

Oprogramowanie: Frigate NVR
Link YT instalacja konfiguracja : YT Frigate

1 Like

Chyba ta integracja staje się popularna :stuck_out_tongue: - do niedawna na SeedStudio można było kupić Google Coral w niemal dowolnej wersji i od ręki, a teraz… Out of Stock, a zaglądałem tam zaledwie parę dni temu:

jest pocieszenie jedynie dla posiadaczy niektórych NUC’ów i podobnych konstrukcji - wersja m.2 A+E (można zamontować zamiast karty WiFi/BT)

Aby nie było, że faworyzuję wybrany sklep, wygląda na to, że przynajmniej w innych sklepach są dostępne różne wersje:

(no ale nie wszędzie mam konta, a z niektórych sklepów koszt porto zabija sens kupna).

Zgadza się, stick jest coraz bardziej popularny.

No a ja mam problem, że Supervisor nie widzi dodanego repozytorium z Frigate i nie mogę go zainstalować. W czym problem? Pozdrawiam

Mi wywala taki komunikat :
21-06-04 07:11:31 ERROR (MainThread) [supervisor.store] GitHub - blakeblackshear/frigate-hass-integration: Frigate integration for homeassistant is not a valid add-on repository.

I zainstalować się nie da.

Errata: szukajka na Github i v`oila :

To działa.

Miałem pisać że link do repozytorium dodatku jest teraz inny
https://github.com/blakeblackshear/frigate-hass-addons
pod starym linkiem jest tylko custom_component.

A ja napotkałem przeszkodę i nie umiem tego pokonać.
Mam kamerę po IP - używam softu do niej ( obserwacja zachowania kotów jak mnie w domu nie ma ) - kamera generuje średnio przez 8 h około 1000 zdjęć.
Chciałem doświadczalnie zobaczyć jak działa Frigate i…

• brak kodeków ffmpeg ( nie mogę dodać lub nie umiem ( HASSIO na PROXMOXIE )),
  • Frigate nie potrafi się połączyć z kamerą ( bo brak ffmpeg),.
  • Integracja ONVIF widzi kamerę ale lagi są okropne.