Fujitsu Futro S920 - instalacja HAOS generic (bare-metal)

Dzięki, nieco uzupełniłem tamto info, postaram się też nadać im trochę więcej czytelności jakimiś szybkimi metodami (dlatego oryginalne fotki wrzuciłem do zipa)

Edit:

  1. ten BIOS jest nieziemsko stary (naprawdę nie ma nic nowszego?)
    wgrałeś R116 lub R118 (zależnie od tego jaki masz model)?
    UWAGA - nie twierdzę, że te dostępne do pobrania zawierają rewolucyjne zmiany (możliwe, że ze względu na zastosowanie jako TC nie zdecydowali się na uwspółcześnienie, bo nie było potrzebne), ale chyba nie ma nadziei, na nic nowszego

    Fujitsu Technical Support pages from Fujitsu Poland
  2. pewne ustawienia można (a może i wręcz trzeba) ustawić inaczej (akurat nie ze względu na bootowanie, bo to chyba przypał z archaicznym BIOSem, ale np. S.M.A.R.T. dla dysku to bym uruchomił - bo skąd będzie wiedział, że kończy mu się żywot? OK przy edycji się doczytałem, że to tylko self test możliwy do uruchomienia z BIOSa - akurat korzystam z tej opcji w inny sposób, ale można i z BIOSa - za pierwszym razem na nowym nośniku, a kolejne razy w/g potrzeb - zazwyczaj po paru latach lub gdy podejrzewam problemy z nośnikiem, najtańsze dyski ssd często mają zaimplementowany tylko szybki test, więc o kant tyłka go roztłuc - poznasz po czasie testu, jeśli advanced potrwa potrwa tyle samo co quick (a to trwa zwykle zaledwie kilka minut), to nie jest zaimplementowany test zaawansowany, prawdziwy pełny test może trwać kilka godzin, choć przy tym rozmiarze spodziewam się góra kilkudziesięciu minut)