Głośnik do HA jaki?

Witam
Jaki głośnik polecacie do HA do odtwarzania komunikatów, muzyki i sterowania głosem ?

Popatrz na TTS - co do prostych komunikatów, to to samo o co pytasz.
Skorzystaj także z opcji Szukaj na forum, wpisując takie frazy jak: głośnik, Google Home Mini, Sonos, WallPanel, znajdziesz wszystkie odpowiednie informacje.

jam mam 3 x Google Home Mini. Tanio i prosto, reszty nie znam

Tylko do komunikatów jeżeli mówimy o automatyzacjach czy w drugą stronę też? Jeżeli tak, to jak? :slight_smile:

Bo siedze teraz nad tym zeby gadac do mini i zeby nod red robil…

niestety nie gadam z głośnikiem, narazie mi to wystarcza, ale jak coś wymyślisz to sie podziel, bo to ciekawy wątek. Ja się cieszę, że już mówi kebieta przyjemnym głosem, a nie ten google :unamused:

No ja gadam z moim HA przez glosniki mini
iftt z dynamicznymi frazami które lecą webhook do red node, clean office, tv channel 4, light bathroom itd.

wow, iftt znam, bo kiedyś fajnie działał z sonofami =>Ewelink, ale sie nie dogadali i kazali płacić. Jest gdzieś opis do twojego rozwiązania, chętnie bym zaimplementował to u siebie

@bartik22 a to zaawansowane sterowanie głosowe to nie dlatego, że używasz AIS?

Za darmo to ma dialogflow,
to juz prawdziwe rozmowy mozesz prowadzić,
ale zeby polaczyc sie musisz najpierw powiedziec "hej google, talkt to (np.) My Home i wtedy sie dopiwrlo laczysz i komenfy mowisz… ale zrezygnowalem z tego bo za dlugo trwalo to komendowanie.

Zdecydowalem sie jednak na to iftt… 4$ ale faktycznie dziala od strzala…
Nie ma zwiazku z AIS,
potrzebujesz HA z dostepem do neta i webhook na bramce (no chyba ze tego nie macie, musicie ogarnac konkretny link gdzie iftt bedzie wysylac swoje wiadomosci)

a potem już w red node co chcesz robisz
Jestem w trakcie i tak to mniej wiecej wyglada:


2 polubienia

4$ na miesiąc czy rok?

Na miesiac 4$ ale nie potrzebujesz
dlatego że mam kilka innych połaczeń z iftt mam wykupione… ale chyba usunę i przejdę na darmowe
Bo darmowe masz do 3 “skryptów” apli.
tak naprawdę komendowanie całym domem zrobisz na jednej i jeszcze Ci 2 zostaną :slight_smile: